Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Csatlós Hanna
Szerzőnk

Csatlós Hanna

Csatlós Hanna Kult

Jó helyre ment az Oscar-díj: húsbavágó és fájdalmas lett a 20 nap Mariupolban című film

Az Associated Press haditudósítóinak filmje után egyszerűen elfogynak a szavak. A napokban Oscar-díjat nyert 20 nap Mariupolban minden egyes képkockája felkavaró és feszültséggel teli, és kendőzetlenül mutatja be az oroszok által összeroppantott ukrán város igazságát. Kiköveteli, hogy bár könnyebb lenne megtenni, de ne nézzünk félre az ukrán emberek élet-halál küzdelme láttán.

Csatlós Hanna hvg360

Lakatos Márk: Ha befogod a pofád, akkor még az Orbán Ráhelnek is lehetsz a kis stylistja

Lakatos Márk önéletrajzi ihletésű első regényében, a Mimiben egyszerre mutatja be a drag queenek világát testközelből, a 90-es évek őrült madridi éjszakáit és azt a mai Magyarországot, ahol a keresztényi elveket hangosan valló politikus is élhet nem éppen keresztényi életet. Portréinterjúnkban a könyv valóságalapjáról, a Kulka Jánoshoz fűződő barátságáról és a NER státuszszimbólumairól is beszélgettünk Lakatos Márkkal.

Csatlós Hanna Kult

Feleségek története – avagy mit mesél el a nőkről Habsburg Mária és Borbély Alexandra menyasszonyi ruhája?

A nászéjszaka elhálásáért ajándékozott piperekészlet, Hugonnai Vilma válóperes irata, a szűzhártyamítosszal leszámoló kortárs képzőművészeti alkotás talán pontosan jelzik, hogy a Magyar Menyasszony című, nagyszabású divattörténeti kiállítás nem(csak) az üvegcipellős tündérmese hősnőjéről szól, hanem kicsit arról is, hogyan lett az évszázadok során szomorúból boldog a menyasszony.

Csatlós Hanna hvg360

Egyre nehezebb azt az iskolát építeni, amelyről mi itt álmodunk – interjú a Piarista Gimnázium igazgatójával

Két hét alatt büszke piarista diák lesz a gyerekből a jó közösség és a színvonalas képzés révén – mondja Horváth Bálint, a budapesti Piarista Gimnázium igazgatója. Ugyanakkor az iskola falai között zajló intenzív hitélet miatt a gimnáziumot inkább a vallásos családok gyerekeinek ajánlja. A tanárhiányról és a híres öregdiákokról is kérdeztük a fiúiskola vezetőjét. Az interjú a csütörtökön, november 30-án megjelenő HVG Rangsor Középiskola 2024 című kiadvány számára készült.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Van-e olyan jó az RTL gyilkosos realityje, mint egy Poirot-film vagy a Cluedo?

Az alaphelyzettől épp annyira jövünk izgalomba, mint amennyire akkor, amikor kézbe veszünk egy detektívregényt vagy gyilkosos szerepjátékra készülünk. Vagyis nagyon. Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című reality show-ban hírességeket zárnak össze, hogy a köztük megbújó gyilkosokra vadásszanak. Krimirajongóknak nincs is jobb kiindulási pont. De vajon meg lehet-e úgy csinálni a műsort, hogy az egymást gyanúsítgató szereplők között a feszültség és paranoia, mint egy jó könyvben, tényleg a tetőfokára hágjon? Kritika.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Saját mozi, ingyen tampon és kockák minden mennyiségben – megnéztük a Lego főhadiszállását

Eljutottunk a Lego szülővárosába, hogy találkozzunk az RTL-en hamarosan induló, új reality, a Lego Masters producerével és megnézzük a játékkockák fellegvárát. A nagyipari fröccsöntést a dán cég fenntartható irodaházzal is igyekszik kompenzálni, és pont azzal nyűgöz le, amivel állítólag majd a műsor is le fog: a „wow faktorral”.

Csatlós Hanna hvg360

Frei Tamás: Izgultam, hogy jöjjön ki a könyv, mielőtt lesz valami Putyinnal, mondjuk, leesik a lépcsőn és kitöri a nyakát

Frei Tamás a legújabb könyvében azzal a gondolattal játszik el, hogy mi lenne, ha valakik megpróbálnák likvidálni az orosz elnököt. Kik és hogyan tervelnék ki az akciót? És milyen feladata lenne ebben André Calvinak, Frei visszatérő főhősének? A szerzőt a könyvről, annak egy elképzelt filmváltozatáról és arról is kérdeztük, hogy nem írna-e regényt az Orbán-rezsim lehetséges végéről is.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

„Próbálunk Meg Ryanként fennmaradni” – így indult a Benedek Ágota nevével fémjelzett Leányvállalat könyvkiadó

Egy romantikus vígjátékba illő fordulattal és egy ajkai panellakás felének az árából útjára lehet indítani ma Magyarországon egy független könyvkiadót, derül ki Molnár Geraldine és Benedek Ágota lapunknak adott interjújából. Az általuk létrehozott Leányvállalat három könyvvel jelent meg a piacon, ebből az egyik Benedek új könyve, az Akkor inkább már most megdöglök.

Csatlós Hanna hvg360

Révülnek és dobolnak – Kikből lesznek és mit csinálnak a sámánok Magyarországon?

"Kizökkenteni a racionális elmét a hétköznapi működésből", tanulni az ősöktől és visszatalálni a természethez – ezek a lapunk által meginterjúvolt, főállású sámánok célkitűzései. Magyarországon legfeljebb néhány tucatnyian lehetnek azok, akik állításuk szerint a "sámánság útját" követik. Cikksorozatunk, a Hétköznapi spiritualitás 2. részében bemutatjuk ennek a szubkultúrának néhány meghatározó szereplőjét.

Csatlós Hanna hvg360

Kipróbáltuk a transzcendens élmények kapudrogját, a kakaóceremóniát – Hétköznapi spiritualitás 1. rész

Tudatot nem módosít, de megnyitja a szívet és kreatívabbá tesz – mondják a kakaóval dolgozó szertartásvezetők. Cikksorozatunkban neosámánokkal, táltosok útján járókkal, kutatókkal, pszichológussal és tudásőrzőkkel járunk utána annak, hogy miért fordulnak sokan a spirituális élmények felé, mit keresnek és pontosan mit találnak meg bennük maguknak. Kalandunkat azzal kezdjük, hogy kiderítjük, hogyan léphet a jelentőségéből egyre inkább veszítő egyház helyébe például a kakaó.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Esther Perel: Soha nem volt még ennyi ismerősünk, mégis magányosabbak vagyunk, mint valaha

Először járt Magyarországon Esther Perel pszichoterapeuta, aki tabukat döntögető könyveivel és podcastsorozatával a hosszú távú kapcsolatokat, az erotikát és a megcsalást is merészen új megvilágításba helyezte. A milliók által követett Perel figyelme ezúttal az „appkultúrára” és a modern elmagányosodásra irányult. Hogyan sorvasztják el nemcsak a kapcsolatainkat, de a szociális készségeinket is az algoritmusok?

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Ez a sorozat megcsinálta a majdnem lehetetlent

Magunk sem gondoltuk volna az elején, de a kezdeti kínos vergődés után a Szex és New Yorkot folytató sorozat, az És egyszer csak... második évadja egy ponton átfordult élvezhetőbe. Visszatért a humora, miközben érvényes gondolatokat kezdett megfogalmazni olyan nőkről, akik az életük felénél úgy döntenek, hogy nyomnak egy éles restartot „jöjjön, aminek jönnie kell” alapon.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

A jazz azért dögösebb is lehetne, mondták, majd Django a húrok közé csapott

Ha van zenei aláfestése a Szajna-parti életérzésnek, akkor az a gypsy swing, és bármennyire távol kanyarog is tőlünk a Szajna, azért itthonra is jutott egy kevés a francia romák jazz zenéjéből. Igaz, magyaros íz is keveredett hozzá. A műfaj hazai képviselőinek Kádár Dávid Cooper zenész teremtett bemutatkozási lehetőséget, amikor többedmagával összerakta a Django Feszt Budapestet. Az esemény olyan jól sikerült, hogy idén már harmadik alkalommal rendezik meg. Django hazai örökségéről és a cigány zenészek lehetőségeiről az ötletgazdával beszélgettünk.

Csatlós Hanna Élet+Stílus

Ez nem egy hosszú vakáció volt, hanem tíz évig tartó maratonfutás

Jelenlegi információink szerint a világon egyetlen ember van, aki úgy járta be a Föld összes országát, hogy közben egyszer sem ült repülőre, és egyszer sem tért haza ez idő alatt. Torbjørn C. Pedersen tíz éven át folyamatosan úton volt, napi 20 dollárból élt, utazása során leküzdötte az agyát megfertőző maláriát, életveszélyes hajókon hánykódott, és többször is összeházasodott ugyanazzal a nővel. Olyan, mintha tíz év alatt ötször annyit élt volna – mondta a hvg.hu-nak adott interjújában.

Csatlós Hanna Kult

Elnézve Sanna Marint és a mellette álló négy nőt, fényévekre vagyunk tőlük

Egyszerre voltak miniszterek, anyák és pártvezetők, az országot a Covid alatt immunizáló, a háború idején a NATO-ba bevezető döntéshozók, politikusok. Az HBO minisorozatát arról az öt nőről, akik a finn kormányt egészen a közelmúltig vezették, azért kell megnézni, mert ilyen felállást, de még ehhez hasonlót sem láthatunk Magyarországon.

Csatlós Hanna hvg360

„Amikor már csütörtökön úgy köszönünk el, hogy jó hétvégét, az mindent felülír”

A sokak által még mindig csak vágyott és elképzelhetetlenül távolinak tűnő négynapos munkahét mára néhány magyar munkavállaló számára valósággá vált. Míg azonban valakinél az átállás zökkenőmentesen ment, másnak maga volt a rémálom. De mitől működik a csökkentett munkaidő az egyik munkahelyen, és miért nem sikersztori a másikon? Antal Miklós ökológiai közgazdászt és több érintett alkalmazottat is megkérdeztünk.

1 2 3 4 5 6 7
10