"...aki tudta, micsoda kincs az élet!" – In memoriam Fahidi Éva

Sok évtizednyi hallgatás után kezdte meg traumafeldolgozását a holokauszttúlélő Fahidi Éva. A 97 évesen elhunyt író rengeteget adott a világnak életszeretetből.

Nem ismerek olyan embert, akire, ha találkozott Fahidi Évával, a holokausztaktivistával – ahogy magát jellemezte –, ne tett volna mély benyomást. Őt mindenkinek látnia kellett, mert amilyen pontosan és nyersen, a hatásvadász sallangok nélkül beszélt az ép ésszel felfoghatatlanról, a családja elvesztéséről, a holokauszttúlélőket gyötrő lelkiismeret-furdalásról, olyan őszinte örömmel vetette bele magát a mindennapokba. A fájdalom és az igazságtalanság nem megkeserítette, hanem bölcs harcost faragott belőle, aki tudta, micsoda kincs az élet!

Azt „formálni kell, szaladni utána és élvezni” – mondta 90 évesen, amikor találkozhattam vele.

 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?