szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kína keleti részén megkövesedett erdőre bukkantak, a 200 négyzetméteres területen található kövületek korát a tudósok egy és két millió év közé teszik.

Az Anhuj (Anhui) tartományban a Hszianjü (Xianyu) hegyen előkerült megkövesedett fatörzsek közül néhány 3,5 méter magas, és 1,2 méter átmérőjű - közölte Sö Hszian-ping (She Xianbing) a helyi turisztikai hivatal munkatársa. A Kínai Tudományos Akadémia paleontológiai intézetének tudósai szerint a kövületek fenyő, ciprus, kínai szúrósfenyő és sárgabarack maradványai.

A megkövült erdő tanulmányozásával a tudósok jobban megérthetik, hogy a történelem előtti időben milyen éghajlat lehetett és milyen növényzet boríthatta a térséget. A megkövült erdőt a legutóbbi időkig homok fedte, amelyet az esők mostak el és így a maradványok a felszínre kerültek.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

A klímaváltozást jelzik az amerikai erdőtüzek?

Az Egyesült Államok nyugati részén az elmúlt évtizedekben pusztító rendkívül súlyos erdőtüzek a klímaváltozás következményeként foghatók fel - állítja egy amerikai tanulmány.

MTI Tech

A paraziták tartják fenn az esőerdő sokszínűségét

A trópusi esőerdők hihetetlen sokféleségéről a parazita gombák gondoskodnak, ebben a környezetben ugyanis paradox módon annak a facsemetének van több esélye kifejlődni, amely távolabb kerül a szülője körül hemzsegő specializálódott ellenségektől – mutatták ki brit tudósok.