szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Brit-szigetek közelében ciklon örvénylik, amelynek hatására arrafelé nagyrészt borult az ég, többfelé esik az eső. A Földközi-tenger középső medencéjében és a Kárpát-medence térségében mediterrán ciklon frontrendszere okoz borult időt, sokfelé esik az eső, a medencében ónos eső, északabbra havazás is előfordul.

Ugyanakkor a Skandináv-félszigettől Nyugat-Európán át egészen a Pireneusi-félszigetig anticiklon húzódik, és magasnyomás határozza meg Délkelet-Európa időjárását is. A felsorolt területeken derült és erősen felhős tájak egyaránt előfordulnak, többfelé párás a levegő. A hőmérséklet csúcsértéke a szárazföld északi, középső és keleti részén +3, -4, nyugati, délnyugati vidékén 4, 10, a mediterrán térségben 10,
16 fok között változik.

Péntek estig a Kárpát-medencébe északnyugat felől fokozatosan egyre szárazabb, ugyanakkor hidegebb levegő érkezik, ezért pénteken a medence nyugati felén már több órára kisüt a nap.

Előrejelzés az ország területére péntek estig
Csütörtökön kezdetben borult lesz az ég, később nyugaton felszakadozik a felhőzet. Pénteken nyugaton többnyire derült, napos időre van kilátás, keleten ugyanakkor nagyrészt erősen felhős lesz az ég, ott inkább csak késő délutántól csökken a felhőzet. Csütörtökön eleinte többfelé, délutántól már csak keleten várható csapadék: délkeleten eső, másutt egyre inkább havazás valószínű. Pénteken keleten elszórtan fordul elő kisebb havazás, hózápor. Az északnyugati szél időnként megélénkül.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet keleten -2, nyugaton -8, a legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 2 fok körül alakul.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Normális az időjárás, vagy ez már a vég?

Melegrekord, hőhullám, zacskós víz, riasztás, szupercella, viharos széllökések, monszunszerű esőzés. Az időjárásunk kiszámíthatatlanná, változékonnyá vált? Ez már a globális felmelegedés és a klímaváltozás eredménye, vagy csak mi lettünk érzékenyebbek az ablakon túl és a tévé képernyőin is egyre gyakrabban látható viharokra?