szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

 Az ingyenes feltöltési- és letöltési lehetőséget...

 Az ingyenes feltöltési- és letöltési lehetőséget kínáló oldalakból rengeteg van. Sajnos a legtöbb esetben van valami „trükk”, azaz ha nem fizetünk a szolgáltatásért, akkor többnyire csak lassan, csak egy szálon, sőt úgynevezett „queue”, azaz sorban állás után vehetjük igénybe a letöltést (azaz végig kell bámulnunk egy visszaszámlálást, mielőtt letölthetnénk az állományainkat). A feltöltés a legtöbb esetben nincs korlátozva (csak a rendelkezésre álló tárhely változik) – de a lényeg nem is a fel- hanem a letöltés. Mit sem ér például a Rapishare ingyenes szolgáltatása, http://rapidshare.com/, ha csak csigalassúsággal, és egyszerre csak egy szálon tudunk letölteni. Persze ha előfizetünk, máris fénysebességgel jön, rengeteg szálon – de ez most mindegy.

Szerencsére nem csak a „világhírű” szolgáltatók vannak – lássuk a Techline kedvenc 5 ingyenes „tároló” szolgáltatását!

1. Az egyik legjobb szolgáltatást a FileSavr nyújtja http://www.filesavr.com (nem elgépelés, tényleg „savr”). Érdekes módon, hazánkban nem túl népszerű, inkább a szörnyű és korlátozásokkal teli Megauploadot http://megaupload.com/, illetve a Rapidot erőltetjük. A FileSavr-en 10 Gbájtnyi adatot tárolhatunk, a feltöltés pedig tényleg egyszerű: csak válasszuk ki a fájlt/fájlokat, nyomjunk az upload gombra, és ha megvan, máris kapunk egy URL-t (http://FileSavr/akármi) – itt bármikor elérjük a fájljainkat.

A 10 Gbájt elég tekintélyes méret, a legjobb azonban, hogy nincsen reklám és „sorban állás”, illetve sebességkorlátozás sem. Ha a fájlokat rendszeresen letöltik, akkor nem kerülnek törlésre sem. Egy ellenőrző kódot ugyan be kell írni letöltés előtt, de a remek ingyenes szolgáltatás miatt ez elviselhető. 

2. Második kedvencünk a Gazup http://www.gazup.com/ szintén ingyenes, bár itt a szolgáltatás némileg „hibrid”, ugyanis nem a Gazup-ra, hanem a legnépszerűbb megosztókra fogunk feltölteni automatikusan. A Gazup tehát akkor hasznos, ha tükrözni óhajtjuk a letöltéseinket (ezért is népszerű warez körökben, hiszen egy kattintással több helyre kerül fel az anyag, nehezebb letörölni, illetve mindenki onnan tölti, ahonnan gyorsabb, vagy ahová előfizetése van… de hagyjuk most a warez-t).

A Gazup segítségével http://www.gazup.com/ egyszerűen tölthetjük fel fájljainkat a legnagyobb megosztókra, úgy mint Rapidshare, Megaupload, Filefactory, Badongo, NetLoad stb. 200 Mbájtos „darabokat” pakolhatunk fel, ezen felül azonban nincsen korlát. Ha nagy fájlokat akarunk tárolni, csak daraboljuk fel őket (pl. Total Commanderrel vagy valamilyen tömörítővel), és máris rákerülnek állományaink a legnépszerűbb megosztókra. Tökéletes adatbiztonság – feltöltött dolgainkat valahonnan mindig le tudjuk tölteni, még akkor is, ha pár szolgáltató törli vagy mondjuk lassú. 

3. A YouShare http://www.youshare.com/ mindenféle regisztráció és egyéb sallangok nélkül teszi lehetővé 500 Mbájtos fájlok (egyszerre csak egy 500 Mbájtos fájl, de egymásután bármenyi) feltöltését.  Feltöltéseinkhez „hozzáféréseket” adhatunk meg (pl. barátainknak), vagy akár publikussá is tehetjük. A letöltési sebesség sajnos szolgáltatónktól függ, olyan jó átlagos (a FileSavr azért gyorsabb). Cserébe viszont ingyenes. Ha csak képeket töltünk fel, akkor azokat albumokba is rendezhetjük, sőt slideshow-t is készíthetünk. 

4. Depositfiles http://depositfiles.com előnye, hogy gyakorlatilag bármekkora mennyiségben tölthetünk fel fájlokat, ingyen – az egyetlen megkötés, hogy valamennyi fájldarab legfeljebb 2 GB-os lehet.  Sajnos néha elég lassú tud lenni a letöltés, ráadásul ha ingyen akarunk letölteni, akkor ki kell várnunk egy idegesítő 60 másodperces „queue”-t. A tény, hogy a tárolható fájlok mennyisége elméletileg "korlátlan" egész használhatóvá teszi a Depositfilest. Még akkor is, ha a felületüket (a kis sebességmérő órákkal együtt), a piac vezetőjétől, a Rapidshare-től lopták. Feltöltött fájljaink automatikusan generált URL-jéhez automata e-mail küldés is társul, sőt jelszóval is védhetjük feltöltéseinket. 

5. A Humyo is ingyenes, http://www.humyo.com/, ráadásul drag&drop módszerrel „hajigálhatjuk” fel a webre az archiválandó fájljainkat. Ráadásként van egy szinkronizálás funkció is – a feltöltött adatokat szinkronizálhatjuk a gépen találhatókkal, így a Humyón mindig a legfrissebb állományokat találjuk, automatikusan: archiválásra tökéletes! Sőt, az egyik funkció segítségével, mobiltelefonunkról is elérhetjük fájljaink listáját/állapotát. A tárhely 10 Gbájtnyi (nem darabonként, hanem összesen), a letöltés viszont elég gyors. Egy ingyenes regisztráció szükséges a használathoz. Annak, aki nem szeret adatlapokat töltögetni vagy regisztrálgatni, inkább a FileSavr ajánlott – igaz, ott nincs ennyi bónusz funkció. 

Ha pedig professzionális sebességre vágyunk (letöltés 900 Kbit/c szálanként, egyszerre bármennyi szálon), akkor még mindig választhatjuk a Rapidshare-t. Körülbelül kétezer forintért annyit tölthetünk fel- és le, hogy a fülünkön jön ki. Ha azonban ingyenes megoldásokat keresünk, akkor a fenti listából a FileSavr-rel járunk a legjobban. http://www.filesavr.com
 
 
 
 
 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!