szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A ZScreen ugyan még csak béta állapotban van, de már most is megbízhatóan működik.

A ZScreen ugyan még csak béta állapotban van, de már most is megbízhatóan működik. Segítségével kényelmesen készíthetünk képernyőképeket a teljes Windows Asztalról, kiválasztott ablakokról, régiókról, vagy éppen teljesen szabálytalan alakzatban körbevágott képernyőrészletekről. Ezt persze szinte bármelyik ingyenes alkalmazás tudja, de itt már ezeknél az alap dolgoknál is teljes mértékig testre szabhatjuk a beállításokat. A ZScreen fő érdekessége azonban, hogy az elkészült képeket nem csak vágólapra vagy fájlba menthetjük azonnal, hanem automatikusan felölthetjük FTP szerverre, különféle képmegosztókra (Flickr, TinyPic, yFrog stb.), megoszthatjuk a Twitteren, vagy akár a Rapidshare-en is.

Akát közvetlenül FTP-re vagy képmegosztókra is tölthetjük a képernyőfotókat

Van lehetőségünk késleltetett fotózásra is, ahol a várakozási időt természetesen mi adhatjuk meg, de ha az a szimpatikusabb megoldás, akkor kérhetjük a programtól, hogy minden fotó elkészítésekor rákérdezzen a névre, illetve arra is, hogy hová akarjuk menteni a fájlt (mappába, vágólapra, képmegosztóra stb.).

Flickr-re feltöltött kép

Az automatikusan készülő képek fájlnevét különféle változók segítségével is definiálhatjuk, így például szerepelhet benne az aktív ablak címe, dátum, időpont, sorszám stb. is.
Ha szükséges, a képeket vízjellel láthatjuk el (szöveg vagy kép), teljesen egyéni beállításokkal. Természetesen a különböző fotózási módokhoz saját gyorsbillentyűket is rendelhetünk, de kényelmesen elérünk minden funkciót a Táclára leülő kis ikonnal is.

Rengeteg beállítási lehetőség

A program minden művelet végén kis buborékban tájékoztat az elvégzett munka sikeréről, amelyre kattintva rögtön megnyithatjuk az elkészült képet azon a helyen, ahová mentettük (meghatározott mappa, FTP szerver, Flickr stb.). Érdekesség, hogy a ZScreen beépített FTP klienst is tartalmaz, így a feltöltött anyagokhoz bármikor hozzáférhetünk, külön alkalmazás nélkül is.
A fejlesztők azért betettek egy két szokatlan opciót is a programba. Ilyen például a Google Translate-re építő fordító is, amelynek segítségével a vágólapra kerülő szövegeket fordíthatjuk le az általunk meghatározott nyelvre (érdemes gyorsbillentyűt rendelni hozzá, ha kényelmesen akarjuk használni). Sőt, különféle online szövegkezelő szolgáltatásokkal (például pastebin.com) és link-rövidítőkkel (például bit.ly) is együttműködik a szoftver.

Érdekes extra funkció - fordítási lehetőség

Ezen felül pedig egy színválasztót is kapott, amelynek segítségével minden fontos információt megtudhatunk a képernyő egy adott pontjának színéről.
Kellemes lehetőség, hogy van History nézet is, ahol visszamenőleg láthatjuk, milyen fotók készültek az elmúlt időszakban. Ebben a legjobb, hogy a feltöltött képekhez két kattintással kérhetünk különféle URL-eleket is (fórumokba illesztéshez HTMl kóddal, vagy mondjuk a Twitterhez egy rövidített linkkel).

A Tálcáról is elérünk minden funkciót

Mindent összevetve a ZScreen könnyen használható, gyors és sokoldalú. Némileg túl is mutat a szokásos képernyőfotózó funkciókon. Ha még nincs bevált kedvencünk ebben a témakörben, érdemes megismerkedni vele, de ha van, akkor is adhatunk neki egy esélyt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!