szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Windows 7 már igazán felhasználóbarát rendszer lett, Redmondban mindent megpróbáltak, hogy a felhasználók...

A Windows 7 már igazán felhasználóbarát rendszer lett, Redmondban mindent megpróbáltak, hogy a felhasználók komfortosnak érezzék az aktuális Windows verziót. Ám még így is akad néhány finomítható részlet (lásd Kapcsolódó anyagainkat), így azután ahogy a Windows XP-hez, úgy a Windows 7-hez is jól jön egy-két apró segédprogram.
A SecondShell valóban nem egy óriás (manapság meglehetősen ritka az 2 MB alatti memóriafoglalással is megelégedő program), igaz, nem is alakítja át a Windowst valamilyen exkluzív rendszerré, csak néhány praktikus új funkcióval ruházza fel, az ablakkezelés szempontjából.

Elindítás után „leül” a Windows Tálcájára, és alapvetően nem is kell többet foglalkoznunk vele, csak észben kell tartanunk három jópofa egér+billentyű kombinációt.
Az Alt billentyű és a bal egérgomb nyomva tartása mellett például azt az ablakot mozgathatjuk, amely fölött az egérkurzor áll.
Ezzel szemben az Alt + nyomva tartott jobb egérgomb kombinációval az adott ablak átméretezésébe kezdhetünk bele, anélkül, hogy ehhez el kellene találunk mondjuk az ablak jobb alsó sarkát.
S ha ez még nem elég, a Ctrl+ Alt + numerikus billentyűzeten egy szám (1-9-ig) lenyomásával a képernyő különböző részeire „tolhatjuk” az aktív ablakot, automatikusan hozzáigazítva az elrendezéshez az ablak méretét (ezt persze részben a Windows 7 is tudja, sőt az Aero Snap funkcióval a Windows XP is felruházható, de így több a lehetőségünk, és adott esetben nem kell az egér után nyúlnunk).

A SecondShell tehát igen praktikus jószág lehet, ráadásul telepítés nélkül is használható, csak ki kell csomagolnunk egy tetszőleges mappába.
Aki kicsit bátrabb, a program mellett található INI fájlban is turkálhat. Ha például a
[CustomHotkeys]
EnableCustomHotkeys = 0

opciónál a nullát 1-esre változtatjuk, alkalmazásokat is elindíthatunk különféle billentyűkombinációkkal (alapértelmezésben például a Ctrl + G a Kalkulátort indítja).
Ugyanitt az automatikus ablakelrendezés funkció is testre szabható - lássuk be, azért nem a legkényelmesebb módon -, így ha valaki például numerikus billentyűzet nélküli notebookon dolgozik, hozzárendelheti más kombinációkhoz az erre vonatkozó funkciókat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!