szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Megtudtuk például, hogy 2010 őszén nagyjából 475 millióan neteztek rendszeresen Európában, azaz a világ netezőinek...

Megtudtuk például, hogy 2010 őszén nagyjából 475 millióan neteztek rendszeresen Európában, azaz a világ netezőinek negyede kontinensünkön található. Ez a szám egyúttal arra is utal, hogy kétszer annyi európai netezik, mint ahányan az Egyesült Államokban teszik ugyanezt. Ez első pillanatban nagyszerűen hangzik, azonban ha a számok mögé nézünk, máris látható, hogy meglehetősen nagy eltérés van az egyes országok között.
Talán nem meglepő, hogy a legtöbben, 65 millióan Németországban neteznek, míg a legkevesebben, nem egészen százan a Vatikánban. Mit gondolnak, hol neteznek többen? Magyarországon vagy Ausztriában? Nos, kapaszkodjanak meg, az európai top 20 listán bizony megelőzzük Ausztriát, Svájcot, Portugáliát, Görögországot. Viszont leköröz bennünket Csehország, és Romániában, Ukrajnában, Lengyelországban is jóval többen neteznek, mint nálunk. Persze azt a felmérés készítői is tudták/tudják, hogy nem mindegy, mekkora egy ország lakossága, s azon belül hányan neteznek, úgyhogy mielőtt még büszkén hátradőlnénk, nézzünk meg egy másik, jóval többet mondó adatsort.

Internetezők száma (millió fő)

Az internet-penetrációs lista az internetezők számát mutatja a teljes lakosság arányában. Nos, bármilyen szomorú is, Magyarország nem került fel erre a top 20-as listára, azaz van még hova fejlődnünk.

Internetpenetráció (%)

A legmagasabb internet penetráció egyébként Izlandon van (97,6%), majd a listán Norvégia és Svédország következik (97,6%, illetve 94,8%). Lehet, hogy a hideg ellen ez a legjobb védekezés? Csak összehasonlításképpen ugyanez a szám az Egyesült Államokban 77,3%.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!