szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az INET, vagyis az Új Közgazdasági Gondolkodás Intézet - amely Soros György 50 millió dolláros felajánlásával alakult meg - tudományos együttműködésre lépett a London School of Economics and Political Science (LSE) egyetemmel.

A kezdeményezés célja az INET@LSE elnevezésű új program létrehozása, amely a „komplex társadalomtudomány” tételeire alapozva kívánja fejleszteni a gazdaságpolitikai modelleket és azok hatékonyságát. Az INET@LSE Közép-Európában is jelen lesz a budapesti Közép-Európai Egyetemmel (CEU) létesített együttműködése révén.

A CEU által nemrégiben létrehozott Hálózattudományi Központja (Center for Network Science) az INET@LSE egyik fontos részét képezi majd. A „komplex társadalomtudomány” szerint a társadalmi rendszerek, mint például a gazdaságok, a piacok és a politikai intézmények egy egymásra kölcsönösen ható- és visszaható dinamikusan cselekvő egységek (például vállalatok, bankok és szabályozók) hálózatai. A járványok kezelésétől az időjárási jelenségek-, az internet- és az emberi agy megértésén át, már számos területen alkalmazták sikeresen a komplexitás elméletét. A gazdasági válság drámai módon hívta fel a figyelmet a komplex világpiac alaposabb megértésének-, valamint a hatékonyabb szabályozási eszközöknek a szükségességére.

Az INET-et 2009 októberében hozták létre a globális gazdasági válságra adott válaszként Soros György 50 millió dolláros hozzájárulásával. A kutatóintézet célja a jövő generáció ezen a területen tevékenykedő közgazdászainak és tudósainak támogatása kutatási ösztöndíjak, munkacsoportok és akadémiai együttműködések létrehozásával, valamint konferenciák szervezésével.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Karrier

Keresettek a CEU végzett hallgatói a munkaerőpiacon

A QS, a világ egyik legelismertebb karriertanácsadó ügynöksége minden évben közzéteszi a világ száz legerősebb üzleti iskoláját tartalmazó TopMBA felmérését. Az egyes iskolákban végzett hallgatók munkaerőpiaci kilátásait vizsgáló kutatás alapján a CEU Business School egyetlen magyar intézményként került fel az előkelő listára.

MTI Itthon

Bokros Lajos lett a CEU vezérigazgatója

Bokros Lajost 2005 december elsejével, határozatlan időre kinevezték a Közép-európai Egyetem (CEU) vezérigazgatójává - közölte az egyetem szerdán.

MTI Kult

Holokauszttúlélők videointerjúi a CEU-ban

Holokauszttúlélők videointerjúi láthatók csütörtöktől a budapesti Közép-Európai Egyetem (CEU) könyvtárában, a közép-kelet-európai régióban elsőként; a gyűjteményt a Soá Intézet Vizuális Történelmi Archívuma (USC Shoah Foundation Institute for Visual History and Education) bocsátja közre.

hvg.hu Karrier

Négyezer egyetemes lista: a CEU az Oxford előtt a rangsorban

November elején publikálta a Die Zeit a Felsőoktatási Fejlesztési Centrum rangsorát, mely csaknem négyezer európai felsőoktatási intézményt vizsgál. A listán csillagokkal jelölik a kategóriák kiváló egyetemeit, ebből pedig ötöt gyűjtött össze a politikatudomány területén a Közép-európai Egyetem (CEU) Politikatudományi Tanszéke, míg például az Oxford képzése csupán kettőt.

Kult

Kurtág mesterkurzus a CEU-n

Kurtág György ismét mesterkurzust tart a budapesti CEU-n a Center for Arts and Culture meghívására. A június 9. és 13.