szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az olasz Binarywork szoftvere, az Extreme Games Manager pontosan itt siet a segítségünkre: legyen bármennyi játékunk...

Az olasz Binarywork szoftvere, az Extreme Games Manager pontosan itt siet a segítségünkre: legyen bármennyi játékunk, bármilyen platformon, ennek a remek kis alkalmazásnak a segítségével mindent korrektül katalogizálhatunk.

A profi játékosok most persze azt mondják: minek ez? Hiszen ott a Steam, abban is szépen rendezhetjük a játékainkat (még akkor is, ha nem a Steamen vettük őket), de a GOG is rendelkezik hasonló felülettel. Nos, ez mind igaz: a most ismertetett szoftver azonban jóval több ennél. Míg az említett kliensek, csak arra jók, hogy egyfajta „listát” készítsünk játékainkról (és persze innen indíthassuk őket), az EGM egy jóval komolyabb, könnyebben kezelhető és feltölthető katalógust kínál.

 

Jó példa erre, hogy miként is kerül be egy-egy újabb játék az adatbázisba. Nos, mi sem egyszerűbb: csak beírjuk a játék nevét (sőt beszkennelhetjük a vonalkódját is, bizony…) és máris a megfelelő helyre kerül az adatbázisban. Borítóval, kategóriával, a hozzá kapcsolódó értékelésekkel (review), előzetesekkel és linkekkel. Az egész folyamat automatikus (az adatok a netről jönnek természetesen), aki használta már valamelyik népszerű filmkatalógus szoftvert (például ezt a remek darabot) annak ismerős lesz mind a felület, mind a módszer. A legjobb ez egészben, hogy a letöltendő és megjelenő adatok esetében akár nyelveket is megadhatunk (magyart is), így gyűjteményünk infói anyanyelvünkön is elérhetőek lesznek. (A legtöbb és legteljesebb infót azért még mindig az angol beállítást nyújtja – ez ellen nincs mit tenni, az internet már csak „angolos”.)

Természetesen akkor sincs gond, ha egy már létező játékkollekciót akarunk rendszerezni: a szoftver tartalmaz egy „scan” funkciót, amellyel végignézhetjük merevlemezeinket. Az így megtalált játékok szintén bekerülnek az adatbázisba. Különleges funkció, hogy nemcsak a játékok általános adatait, hanem a kapcsolódó fájlokat/információkat is tárolhatjuk, és hozzáadhatjuk a kollekcióhoz: odok (módosítások), cheatek, képernyőképek és bármi egyéb. Ráadásul közvetlenül az EGM-ből is indíthatjuk játékainkat, így nemcsak mint adatbázist, hanem mint egyfajta játék-vezérlőpultot is használhatjuk. Letöltés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!