A Huawei szerint előítéletes, politikai döntés született

Az Egyesült Államok képviselőházának állandó bizottsága ma nyilvánosságra hozta azt a jelentést, amelyben a kínai multinacionális vállalatokat, köztük a Huaweit és a ZTE-t, elmarasztalja és veszélyesnek tekinti az Egyesült Államok nemzetbiztonságára.

  • hvg.hu hvg.hu
A Huawei szerint előítéletes, politikai döntés született

A Huawei a döntés nyilvánosságra hozatala után nem sokkal közleményt adott ki. A kínai cég szerint bár az Egyesült Államok jogállam, ahol minden vizsgálatnak bizonyítékokon és tényeken kell alapulnia, a vizsgálóbizottság 11 hónapos működése alatt sem tudott világos, objektív következtetéssel előállni vagy bizonyítékkal szolgálni, amely igazolná a mai véleményüket.

“A vizsgálat alatt minden a bizottság által kért dokumentumot benyújtottunk, megnyitottuk a kutatás-fejlesztési központjainkat előttük, a washingtoni, shencseni, hongkongi régiós igazgatóságokat, az elmúlt tíz év igazgatótanácsának, felügyelőbizottságának névlistáját, adatait, 1987-től kezdődően valamennyi pénzügyi jelentésünket, a vállalatunk tulajdonosi körének részesedésére, adataira vonatkozó dokumentációinkat, valamennyi pénzügyi tranzakciónk és tőkeforrásunk dokumantációját” - írja közleményében a Huawei.

A telekommunikációs eszközöket gyártó cég úgy fogalmaz, “a bemutatott bizonyítékok ellenére a bizottság előítéletek és politikai elvárások alapján döntött”, s nem vette figyelembe az infokommunikációs iparág sajátosságait. A cég a világ 500 távközlési szolgáltatóját és 3 milliárd embert szolgál ki 140 országban. Ha megbízhatatlan lenne, nem ért volna el ilyen üzleti sikert - hangsúlyozza a Huawei közleménye.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.