Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az amerikai szigor után Kína is hasonló lépésre szánta el magát: kisöprik a külföldi szoftvereket és hardvereket az állami intézményekből.
Miután a washingtoni szigor miatt több vállalat is bejelentette, nem üzletel tovább a Huaweijel, a kínai állam most válaszintézkedést rendelt el a történtek miatt – írta a Financial Times alapján az Engadget. A lapnak minderről az ügyet ismerő kiberbiztonsági szakértők beszéltek.
A döntés értelmében a kínai állam kisöpri az ország közintézményeiből a külföldi (elsősorban amerikai) technológiákat, többek közt szoftvereket, illetve hardvereket. A kormány intézkedése elsősorban a Microsoftot, a HP-t, a Dellt és az Apple-t érintheti kellemetlenül.
A Pekingtől érkezett direktíva az első, amely az amerikai technológia használatát igyekszik gátolni azzal a céllal, hogy az ország saját eszközeire támaszkodhasson.
A munka a Financial Times szerint 2020-ban kezdődhet el, és 2022-ig tarthat. Első körben a gépek 30 százalékát cserélik le, majd 2021-ben egy újabb adagot, és 2022-ben a hátralévőket is. Az intézkedés nagy feladatot ró az állami intézményekre, hiszen rengeteg olyan szoftvert használnak, melyeket amerikai oprendszerekre, például a Windowsra optimalizáltak. Ezeket értelemszerűen más eszközökre kell cserélni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.