Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Hua Csunjing, a kínai külügyminisztérium szóvivője szerint politikai döntés született, amikor arról határoztak a britek, kiteszik a Huawei szűrét az ország mobilos hálózatából.
Fontos döntés született kedden Nagy-Britanniában. A brit kormány hosszas várakozás után végül úgy döntött, végleg kiteszik a Huawei szűrét az ottani 5G-hálózat építéséből.
Bár az év elején még arról beszélt a brit kormány, hogy a Huawei is részt vehet az 5G-hálózat fejlesztésében, a döntéshozók májusra meggondolták magukat. A mostani döntés értelmében a brit telekommunikációs cégek 2020. december 31. után nem vásárolhatnak 5G-berendezéseket a Huaweitől, a már beépített hardvert 2027-ig el kell távolítaniuk a hálózataikból.
A döntésre szerdán Hua Csunjing, a kínai külügyminsztérium szóvivője reagált. Csunjing konkrétumot nem említett, ugyanakkor tolmácsolta a hivatalos álláspontot: Kína mindent meg fog tenni az érdekei védelme érdekében – írja a Reuters.
A szóvivő hangsúlyozta, Kína nem ért egyet a döntéssel. Szerintük csupán a kereskedelem és a technológia átpolitizálásáról, nem pedig nemzetbiztonsági kérdésről van szó.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.