szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

1929 óta már több mint 50 ezer relikviát találtak a kínai szanhszingtuji ásatáson, ám egy nemrég talált lelet minden eddiginél nagyobb izgalomba hozta az internetezőket.

Nemrég egy igen komoly leletre, egy 3000 éves, aranyból készült arcmaszkra – pontosabban annak töredékére – bukkantak a régészek Kína Szecsuán tartományában. A szakemberek összesen mintegy 500, bronzkorból származó tárgyat találtak, ami a kutatók szerint mélyebb betekintést engedhet az időszámításunk előtt 316-ban a térséget uraló Su állam történetébe.

Az említett arcmaszk azonban nem emiatt lett igazán ismert az elmúlt napokban. A kínai közösségi oldalon, a Weibón ugyanis rengeteg bejegyzés jelent meg az eszközzel kapcsolatban. A maszk gyakorlatilag mémmé vált – szúrta ki a BBC.

Weibo

A képek készítésére még egy kihívást is indítottak, a téma iránt pedig már több mint 4 millió alkalommal érdeklődtek az internetezők.

Weibo
Weibo

A kihívásba még a szanhszingtuji múzeum is beszállt egy képpel:

Weibo

A Szanhszingtujban található romokat 1929-ben véletlenül fedezte fel egy földműves. Azóta már több mint 50 ezer relikviát találtak a környéken.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!