szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A fertőzött állatok közül a fiatalabb viselte nehezebben a betegséget.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Brit kutatók két olyan esetet is találtak, amikor koronavírusos emberek betegítettek meg háziállatokat – írja a The Guardian. A lap szerint Glasgow-i tudósok két macskát azonosítottak, melyek gazdáik megfertőződése után szintén koronavírusosak lettek, sőt tüneteik is voltak. Az állatok soha nem találkoztak, és gazdáik sem voltak kapcsolatban a másik társasággal.

A két állat, egy sziámi és egy Ragdoll fajtájú macska, nagyjából egy hónappal a gazdáik vírusfertőzöttsége után kezdett tüneteket mutatni. Kettejük közül a Ragdoll, egy 4 hónapos nőstény lett rosszabbul:

az állat légzési nehézségekkel és tüdőgyulladással került állatorvoshoz, segíteni már nem lehetett rajta, elaltatták.

A sziámi fajtájú, hatéves és szintén nőstény macska erős orrváladékozás és kötőhártya-gyulladás miatt szorult segítségre. Más tünetei viszont nem voltak, és később meg is gyógyult.

Margaret Hosie, az MRC-University of Glasgow professzora és víruskutatója azt hangsúlyozta, hogy a háziállatok nem játszanak jelentős szerepet a koronavírus-járványban, és az állatról emberre történő vírusátadásnak továbbra sem találták bizonyítékát.

A témában írt tudományos beszámolót a Veterinary Recordban publikálták.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!