Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
1969. július 20-án az amerikai Apollo-program legénységének két tagja, Neil Armstrong és Edwin "Buzz" Aldrin elsőként lépett a Holdra. Fél évszázad elteltével újra kiújult a verseny a Hold meghódításáért, de ezúttal már nagyobb a tét. Cikksorozatunkban áttekintjük a Hold-kutatás 50 éves történelmét és felvázoljuk az égitest kolonizálásának lehetséges forgatókönyveit.
A NASA igazgatója egy nemrégiben adott interjúban úgy fogalmazott: ha Kína nyeri az űrversenyt, akkor kisajátíthatja a Holdat. Az amerikai szervezet ezért is igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy az Artemis-program sikeres legyen, a jelek szerint azonban Kína sem tétlenkedik.
Az állami tulajdonú Kínai Központi Televízióban (CCTV) nemrég egy olyan adás ment le, amiben látni lehetett, miként képzeli el a holdra szállást Kína. Ebben nemcsak azt látni (néhány másodpercig), hogy az űrhajós az égitest felszínén ugrál, hanem azt a következő generációs űrhajót is, ami elviszi őket odáig, illetve látni lehet a leszálláshoz használt egységet is.
Az anyag ezen része nagyjából az 50. perc környékén kezdődik.
A bemutatott képek alapján Kína egy holdjárót is küldeni akar az égitestre.
A tervek szerint egyébként az űrhajósok nemcsak látogatást tennének a felszínen, de egy holdbázist is építenének – az oroszokkal közösen. Kína 2030-ra tervez embert küldeni az égitestre, ezt a NASA már 2025-ben megtenné.