szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bill Nelson, a NASA igazgatója egy interjúban nemrég arról beszélt, hogy ha Kína küld hamarabb embert a Holdra, akkor azt is megakadályozhatja, hogy más országok űrhajósai is leszálljanak az égitesten.

Az Egyesült Államok és Kína között egyre kiélezetebbé válik az űrverseny, és a következő néhány év döntheti el, hogy ki nyer. Bill Nelson, a NASA igazgatója a Politicónak adott interjúban arról beszélt, hogy ha Kína nyerné az űrversenyt, akkor területeket sajátíthat ki, uralhatja az ásványokban és egyéb erőforrásokban gazdag területeket, vagy akár azt is megakadályozhatja, hogy más országok eljussanak oda.

Aki kételkedik a fenti forgatókönyvben, annak Nelson azt üzeni, vessen egy pillantást a Dél-kínai-tengerre, ott ugyanis a kínai hadsereg már több bázist is létesített – összegez az Interesting Engineering.

Bár az Orion űrhajó küldetése siker volt, a szakemberek szerint Kína sem tétlenkedik: a Hold és a Mars körül is pályára állított már egy-egy űreszközt, és mindkét égitestre küldött robotot. A szakemberek attól tartanak, hogy az űrversenyben Kína megelőzheti a NASA terveit.

Eközben már épül a kínai űrállomás, Peking pedig abban bízik, hogy az évtized végére embert is tud küldeni a Holdra. A NASA jelenleg azt tervezi, hogy 2025-ben szállnak le az űrhajósai az égitesten, de ez egyelőre nem biztos, hogy össze is fog jönni.

Felpörgetné a tempót Kína, 2027-re építené meg az oroszokkal közös holdbázist

Kína 2035 helyett 2027-re építené meg az ember nélküli holdbázisát, hogy ezzel kerüljön az Egyesült Államok elé az űrversenyben.

Terry Virts, a Nemzetközi Űrállomás egykori parancsnoka szerint azzal, hogy Kína dominálni akarja a Holdat, azt is meg akarja mutatni, hogy ők a legerősebb hatalom a Földön, aki tiszteletet érdemel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!