30 napon belül eldőlhet a TikTok sorsa Amerikában, a Microsoft is képbe került
Újabb nevek merültek fel azzal kapcsolatban, hogy ki vásárolja fel a TikTok amerikai üzletágát. Az egyiket tagadta Donald Trump amerikai elnök, a történet végére viszont hamarosan pont kerülhet.
HVG
Nehéz lenne megjósolni, milyen sors vár a TikTok amerikai üzletágára. A Biden-adminisztráció alatt az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága úgy döntött, nemzetbiztonsági okok miatt a tulajdonos ByteDance vagy eladja a szóban forgó érdekeltségét egy amerikai cégnek, vagy betiltják a TikTok használatát az USA területén. A végső dátum január 29-e volt, és mivel utóbbi nem teljesült, így a szolgáltatás el is sötétült.
Donald Trump közölte: haladékot ad a ByteDance-nek, hogy tető alá hozza az eladást. A kínai cégnek 75 napja van arra, hogy ezt megtegye, az üzlet kapcsán pedig már felmerült Elon Musk és a legismertebb YouTube-videós MrBeast neve is.
A történt ezzel még nem zárult le, sőt. Az NPR jelentése szerint a Trump-adminisztráció az Oracle-lel és más befektetőkkel is tárgyal, hogy vásárolják meg a TikTok amerikai üzletágát. Az amerikai elnök tagadta az értesülést, ugyanakkor azt elismerte, hogy számos emberrel beszélt és a következő 30 napban megtörténhet az adásvétel – írja a Reuters. Ha ez valóban így lesz, akkor a cég bele fog férni a Trump által adott 75 napos haladékba.
Franciaországban több család pert indít a TikTok ellen tinédzserek öngyilkossága miatt, amelyek szerintük összefügghetnek a videómegosztón terjedő, általuk károsnak ítélt tartalmaival – jelentette az AP hírügynökség.
Az NPR egyébként arról írt egy, a „tárgyalásokra közvetlenül rálátó” forrására hivatkozva, hogy az Oracle képviselői pénteken találkoztak a Fehér Ház illetékeseivel, hogy megvitassák azt a megállapodást, amelyben az Oracle és más amerikai befektetők többségi részesedést szereznének a TikTok amerikai üzletágában. Ennek köszönhetően rálátnának arra, hogy a szolgáltatás milyen adatokat gyűjt az amerikai felhasználókról.
Az NPR szerint a Microsoft is részt vett a tárgyalásokban. „A cél az, hogy az Oracle hatékonyan felügyelje, mi történik a TikTokkal” – mondta egy meg nem nevezett forrás az NPR-nek. „A ByteDance nem kerülne ki a képből, de minimálisra csökkenne a részesedése” – idézte forrását a lap.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.