Első útján falnak csapódott és darabokra tört egy orosz postai drón
Az ünneplő közönség szeme láttára történt az eset az oroszországi Burjátföldön.
Az ünneplő közönség szeme láttára történt az eset az oroszországi Burjátföldön.
Az alábbi weboldalon azonnal értesülhet arról, ha valahol a világon elindítanak egy rakétát.
Az alábbi eszköz figyelmeztethet az emberi füllel nem hallható hangokra, például egy kezdődő földmozgás morajára vagy akár a SpaceX kilövésére is, persze csak akkor, ha ezek a közelben történnek.
Több mint 400 különféle számítási művelet elvégzésében segít az alábbi ingyenes webszolgáltatás.
A csokoládé karbonlábnyomát és az édesség más környezeti hatásait vizsgálták a Manchesteri Egyetem kutatói, felmérve az összetevők, a gyártási folyamat, a csomagolás, a szállítás és a keletkező hulladék környezeti hatásait.
Az alábbiakban mutatunk néhány kevéssé ismert fogást, amelyeket megtehetünk, ha a Google fotótárolójára bíztuk fényképeinket-
Vélhetően óriásbolygókat tartalmazó csillagrendszerből származik az 'Oumuamua, innen eredeztethető különleges, szivarszerű alakja – vélik amerikai és francia asztrofizikusok.
Az érdekes újítások ellenére sem valami nagy az érdeklődés az idei Galaxy telefonok iránt, egyes hírek szerint pedig épp ezért állíthatja idő előtt csatarendbe újabb Note-szériába illő készülékét a Samsung. Utóbbi döntéshez alighanem a napokban bemutatott új Huawei mobiloknak is köze van.
A Tienkung-1 visszatért a Föld légkörébe, mindenki megúszta.
A monitor és a tévé mellett a telefonok képernyőit néző tömegeknél is egyre sűrűbben jelentkeznek a panaszok. A gyártók évről évre érkező kijelzőtechnológiai újításai ellenére a szembántalmak új reneszánszukat élik.
Összegyűjtöttük egy cikkbe az elmúlt napok legérdekesebb, legolvasottabb tech témáit – nézzük, mi történt a héten.
A Facebook történetének legsúlyosabb válságát hozta el, hogy a Cambridge Analytica politikai célokra használta fel több tízmillió ember információmozaikokból összeállított profilját. Az eset az adatvédelem fontosságáról a közösségi háló és a kormányok számára is tanulságot tartogat, de a legfontosabb leckét a felhasználók kapták.
Már az ingatlanosok munkáját, vagy legalábbis annak egy részét átvennék a robotok. San Francisco egyik régiójában már „ők” mutatják meg a lakásokat majdani tulajdonosaiknak, bérlőiknek.
Az Apple ugyan csak az iOS 11.3-mal együtt ígérte zenei szolgáltatásának frissítését, azonban ezt valamivel korábban megtette.
A szombaton délután elbúcsúztatott Stephen Hawking évtizedeken át viselt betegsége ritkaság, az viszont még szokatlanabb, hogy valaki ilyen sokáig éljen vele. Életminőségének fenntartásában jelentős szerepe volt a gépi segítségnek.
Nem is gondolnánk, hogy milyen jelentősége van egy-egy jól megválasztott hashtagnek a Twitteren és a Facebookon. Az alábbi weboldalon a különféle hashtagek népszerűségét ellenőrizhetjük.
A Föld légkörébe napokon, vagy inkább órákon belül visszatérő Tienkung-1 (Mennyei Palota-1) kínai űrállomás nem fog károkat okozni a Földön, amikor darabjai a Földbe csapódnak – közölték kínai tudósok.
A Padovai Egyetem méréstechnikus kutatócsoportja tanulmányozta a torinói leplet, majd elkészítették az abba burkolt férfialak háromdimenziós modelljét. Vezetőjük azt mondja: az általuk megalkotott szobor a pontos mását mutatja annak, hogyan is nézett ki Jézus.
Kerüljön bármibe, a növekedés nem állhat le – lényegében erről értekezik egy csak most kiszivárgott feljegyzésében a Facebook alelnöke. Az Andrew Bosworth által írt memó súlyos dolgokat említ, összességében pedig arról szól, miket tesz a vállalat annak érdekében, hogy még több felhasználót gyűjtsön maga köré, akkor is, ha ez a biztonság vagy a magánélet rovására megy. A bejegyzés napvilágra kerülése után Mark Zuckerberg is megszólalt.
A Huawei szokása szerint három készülékkel rukkolt ki a P széria megújításakor. Az igazi nagyágyú a P20 Pro, de itthon (is) jellemzően a Lite modellekből fogy a legtöbb. Nézzük, az mit tud.