Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mi a kapcsolat a sejtjeink és az öregedés között és mit jelent a biológiai életkor? Mennyire hatnak a génjeink a betegségeink kialakulására és mi más befolyásolja még az egészségünk megőrzését? Milyen vizsgálatokra „kötelező” eljárnunk, és mennyibe kerül, ha mindent tudni akarunk a testünkről? Ezekről beszélgettünk Duda Ernővel, a Magyar Biotechnológiai Szövetség elnökével, a Medipredict és a Solvo Biotechnology cégek alapítójával.
Úgy tűnik, az Artifact kudarca nem tántorította el a Twitter korábbi munkatársait attól, hogy ők is tegyenek egy próbát az MI-re épülő hírolvasó alkalmazással.
A mesterséges intelligencia (MI) eszközeinek elterjedésével minden eddiginél könnyebb megszemélyesíteni valakit és megtéveszteni másokat, pénzt, adatot kicsalni a célpontoktól. A korábban kifejlesztett módszerek hatékonyságát megsokszorozza az MI, melyet a vezető intézmények irányelvek és technológiák kombinációjával próbálnak kezelni – áll a Deloitte legfrissebb Tech Trends 2024 elemzésében.
Nagyjából 30 ezer forintnak megfelelő összegért jutott hozzá egy YouTube-videós ahhoz a Kínában készült miniatűr Game Boyhoz, amin még játszani is lehet.
Majdnem négy éve már annak, hogy az Egészségügyi Világszervezet világjárvánnyá minősítette a koronavírus által okozott fertőzéseket. Az egyik legfontosabb kérdés akkor az volt, hogy milyen irányba indul meg a kórokozó fejlődése: elvadul és egyre súlyosabb megbetegedéseket okoz majd, vagy szezonálissá válik, mint az influenza.
A bőr alatt elhelyezkedő daganatok méretének pontos követése ma még bonyolult feladat. Tajvani kutatók egereken már vizsgáztatott újdonsága komoly áttörést ígér ezen a területen.
Valójában szenvednek a rovarok, amikor különböző módon keringenek a mesterséges fényforrások körül – mutat rá egy új tanulmány. Ezek a fények ugyanis tejesen összezavarják őket a tájékozódásban.
Dél-koreai kutatóknak sikerült megoldaniuk a szilíciummal kapcsolatos egyik legfőbb problémát, így már könnyen alkalmazható az anyag az akkumulátorokban.
A Louisville-i Egyetem mesterségesintelligencia-szakértője, Roman V. Yampolskiy szerint az eddigi tudományos publikációk nem igazolják azt a feltevést, hogy a mesterséges intelligencia kontrollálható marad.
Bár a Föld lakossága hamarosan eléri a 8,1 milliárd főt, az ezredforduló óta világszerte jelentősen csökkent a termékenység – tárták fel a francia Nemzeti Demográfiai Kutatóintézet (INED) munkatársai egy új módszer segítségével.
Akár az Apple Vision Próval is versenyre kelhet a Meta és az LG közös fejlesztésű szemüvege, melynek terveit egy sajtóértesülés szerint már a napokban véglegesítheti a két vállalat.
Kezdi megközelíteni a levegő hőkiegyenlítő közegként való alkalmazása azt a határt, ahol még gazdaságosan lehet növelni az erre alapuló hűtési rendszerek hatásfokát. Az egyre nagyobb számítási sűrűségű eszközök megállíthatatlan terjedésével látszik: valamit kezdeni kell a helyzettel.
Már most látszik, hogy Donald Trump érdekérvényesítése nehéz helyzetbe hozza a magyar gazdaságot. De akkor milyen károkat tudna okozni, ha Németország érvényesítené velünk szemben erőfölényét?