Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Írországi kutatók többszáz csecsemőtől vett székletmintát vizsgáltak meg, és arra jutottak, hogy azoknak a babáknak a mikrobiomja, akik a pandémia idején, a lezárások időszakában születtek, jobb minőségű, mint a Covid előtti babáké. Valószínűsítik, hogy a "pandémia-bébik" kevésbé lesznek allergiásak emiatt.
A villanyhajtás terjedésének köszönhetően előbb-utóbb mindenkinek meg kell majd ismerkednie az elektromos autók jellegzetességeivel, a vezetési sajátosságoktól a különféle kényelmi extrákig. Lássuk, mire érdemes figyelni!
Az OpenAI szerint a The New York Times korábban azzal bízhatott meg egy szervezetet, hogy használja ki a mesterséges intelligencia (MI) azóta már kijavított hibáját.
Az Anydesk alkalmazás révén a csalók teljes hozzáférést kaphatnak a számítógépeinkhoz vagy okostelefonjainkhoz, a Nemzeti Védelmi Szolgálat most egy olyan telefonhívást tett közzé, amelyben egy csaló be akarja cserkészni egy áldozatát.
A városi legendával ellentétben a NASA nem költött több millió dollárt az űrtoll kifejlesztésére. A ceruza használata pedig sokkal kevésbé praktikus az űrben, mint azt elsőre gondolná az ember.
A mesterséges intelligencia hangklónozási technológiájával ma már virtuális emberrablást is el tudnak követni az internetes csalók: a kiberbűnözők már arra is képesek a legmodernebb technológiát alkalmazva, hogy a hozzátartozó, például a gyerek hangján hívják fel a szülőket váltságdíjat követelve, súlyos érzelmi és anyagi károkat okozva az áldozatoknak – hívják fel a figyelmet az ESET szakértői.
Az ELTE kutatói nagy hazai együttműködésben jól kötő kismolekulákat találtak, amelyekkel nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznak be, hanem az egészséges állapotot állítják helyre.
Életjelet adott magáról az a zsarolóvírus-támadásokra szakosodott LockBit csoport, amelyre néhány nappal ezelőtt 10 ország hatóságai közös erővel csaptak le.
A NASA New Horizons űrszondája ott észlelt nagyobb mennyiségű port a Naprendszer szélén lévő Kuiper-övben, ahol minden eddigi számítás szerint nem kellene lennie.
Már most látszik, hogy Donald Trump érdekérvényesítése nehéz helyzetbe hozza a magyar gazdaságot. De akkor milyen károkat tudna okozni, ha Németország érvényesítené velünk szemben erőfölényét?