szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Screenshot, azaz képernyőkép.

Screenshot, azaz képernyőkép. Egy pillanatfelvétel a monitorunkon látható képről, amit legegyszerűbben a printscreen billentyű megnyomásával tehetünk vágólapra, majd onnan Wordbe, Gmailbe vagy bárhová. Használjuk is előszeretettel, csak a Techline.hu oldalain lehet belőlük vagy százezer… Általában hiszünk ezeknek a képeknek, de ez inkább az olvasói naivitásnak tudható be. Screenshotot hamisítani ugyanis a világ legegyszerűbb dolga. Csak nyomjunk egy printscreen-t, majd Photosopban egy CTRL+V-t, és javítsunk bele a képbe. A „fake-shot” egy külön műfaj az interneten, a hozzávaló gyűjtő- és generátoroldalakkal. Lássuk a legjobb ilyen oldalakat!

Az egyik legnépszerűbb, a képeket blogos formában bemutató oldal a „Wall Machine”. Itt kizárólag házilag gyártott, hamis Facebook posztokat láthatunk, ezek legtöbbje igen mókás (pl. az Angol királynő Facebook bejegyzései…) Hogy miként készíthetünk mi is ilyet, azt ebben a cikkünkben mutattuk meg.

Az iFakeText oldalon nem egy gyűjteményt, hanem egy generátort találunk. Ezzel a kis alkalmazással egy pillanat alatt készíthetünk hamisított iPhone-csevegés képernyőképeket. Mi is készítettünk ilyet, mégpedig itt. Ugyanezt megtehetjük Twitter csevegésekkel is, a FakeTweetBuilder oldalán. A Fodey ennél is tovább megy: egyenesen kivágott újságcikkeket (illetve ezek képernyőképeit) hamisítja az általunk beírtak alapján, például így.

Az ExpenseSteak oldalon pedig akár PDF formátumú éttermi számlát is hamisíthatunk egyetlen kattintással.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!