szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

„Diablo – The Lord Of (T)Error” – így fordítják mókásan a nyugodtabb rajongók a Blizzard új játékának címét a fórumokon.

„Diablo – The Lord Of (T)Error” – így fordítják mókásan a nyugodtabb rajongók a Blizzard új játékának címét a fórumokon. Hiba ugyanis van, nem kevés. Ezzel még nem lenne gond – általában minden játék tartalmaz pár bugot, amit aztán hamar foltoznak a fejlesztők. Ha azonban a hibák lehetetlenné tegyék, hogy (a mellesleg nem olcsó) játékot egyáltalán elindítsuk, akkor bizony elindul a botrány.

Még Angry Joe sem tud annyira ideges lenni, mint a Diablo rajongók

A Diablo III „zseniális” másolásvédelmének alapja, hogy folyamatos internet kapcsolat kell a játékhoz. Az ötlet nem rossz, a megvalósítás azonban nem sikerült. A Blizzard hetek óta próbálkozik, szerel és karbantart – ennek ellenére a szerverek nem bírják. Bejelentkezési hiba, ledob a szerver, lassú a kapcsolat, hackerek lopkodják a játékbeli javakat – mindez az online DRM miatt. Egy singleplayer játékban... A híres hatvan eurós játék ami három hete pihen a lemezen, és nem jó semmire – jogosnak tűnik, hogy sok vásárló visszaköveteli a pénzét. (Most lehet azzal érvelni, hogy elfogadták az EULA-t, de nem árt tudni: ha az EULA nem azon a nyelven van, amelyik a vásárló anyanyelve, akkor automatikusan érvényét veszti – ergó csak USA/Anglia esetében érvényes az angol nyelvű EULA). Most éppen a koreai hatóságok razziáztak a Blizzard helyi irodáiban – a cég ugyanis nem óhajtja visszafizetni a koreai játékosok pénzét. Játszani tehát nem tudnak, szolgáltatás nincs és a termék sem használható, pénzt azonban nem adnak vissza – ezt az érdekes szituációt vizsgálja most a dél koreai fogyasztóvédelem.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!