Szenteste, ügyelet, bonyolultabb eset
Karácsonyest. Szülészet. Élet-halál - "Jó, hát akkor itt fogunk élni" sorozatunk karácsonyi tárcájában.
Karácsonyest. Szülészet. Élet-halál - "Jó, hát akkor itt fogunk élni" sorozatunk karácsonyi tárcájában.
Szántó T. Gábor
Körúti turkáló, kibolyhosodott holmik, elszáradó test - "Jó, hát akkor itt fogunk élni" című sorozatunkban ezúttal Potozky László, fiatal író tárcáját olvashatják.
Potozky László
Liberális véleményterrort képzelni: hülyeség. De a szociálpszichológia jól ismeri a jelenséget.
Ha egy óvszergyártó reklámarcának elszegődő híresség nyilvánosan a Teremtő elleni vétségnek minősíti a fogamzásgátlást, akkor nagy valószínűséggel szerződésszegést követ el. Ugyanezen nyilatkozat teljesen szerződésszerű lehet, ha a bébiételek reklámozója mondja.
Kiss Sz. János
„Gratulálunk, Szlovénia!” – ezzel a szlovénül írt megjegyzéssel tették közzé az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) Facebook-oldalán azt a Mandiner-cikket, amelyben arról írtak, hogy Szlovéniában mégsem lép életben a melegházasságot engedő törvény, miután a többség elutasította ezt a vasárnapi népszavazáson.
hvg.hu
Nem árt emlékezni, hogy mind a nácik, mind a kommunisták a józanságra, az észre, a nemzeti (és osztály) büszkeségre, illetve a katonai erényekre hivatkozva a totális őrületet hozták el.
Lőrinc László
A Star Wars Amerika nagyságát hirdeti – nem a dicső múltat, hanem a jövőt.
Uniós pénzek nélkül a korrupt nemzetgazdaság összeomlik. És ez nincs messze.
Oszkó Péter
Az ostobaság kelendő áru, viszont szüksége van az állandó hazudozásra.
Hont András
Szó sincs betelepítésről. A tiltakozó aláírások nem a menekülteknek ártanak, hanem a magyaroknak.
Szent-Iványi István
Mi az életszerűbb, melyikük állít valótlant? A jelenlegi vezető kormánytag vagy Magyarország legfontosabb uniós pozícióban lévő embere?
- esel -
A genderőrület annyi lenne, hogy a nők is emberek. Őrület ebben csak az, hogy mennyire fáj ez Ákosnak és Lászlónak.
Elég érdekes helyzet, hogy Magyarországon a kormánypárt és az ellenzék vezető, nemzeti-szocialista ereje is deklaráltan oroszbarát; lehet majd választani.
Seres László
A magyar kiskocsma (nem összetévesztendő a romkocsmával) olyan, mint egy futballstadion. Megvannak a maga szektorai, néha egymásnak esnek a kemény magok – írja Vass Virág a HVG tárcasorozatában.
Vass Virág
Kövér László házelnök és Ákos, a "konzervatív ikon" mondataitól hangos az internet, amióta mindketten hasonló tartalmú eszmefuttatásokat tettek a nők szerepével kapcsolatban. A vasárnapi Fidesz-kongresszuson Kövér a "feminin férfiakról" és a "genderőrületről" értekezett: "Nem akarjuk a Soros-félék nyitott társadalmát", "nem akarjuk a genderőrületet", és azt sem, hogy Magyarország olyan jövőtlen társadalommá váljon, ahol "férfigyűlölő nők" és "feminin férfiak" a gyermekekben, családokban csak az önmegvalósítás akadályát látják. "Szeretnénk, ha lányaink az önmegvalósítás legmagasabb minőségének azt tartanák, ha unokákat szülhetnének nekünk" – tette hozzá. Ákos pedig úgy látja, a nőknek a "női princípiumot" kell beteljesíteni: valakihez tartozni, valakinek gyereket szülni, anyának lenni. Az internet fantáziáját beindította a két nyilatkozat, elindult a mémgyár.
hvg.hu
Orbán Viktor és kormánya folyamatosan úgy tesz, mintha ők lennének az elnyomott kisebbség: a magyar vállalkozók, akiket a multik nem hagynak érvényesülni, a magyar nép fiai, akiknek szabadságát a nemzetietlen Európai Unió korlátozza, a heteroszexuális férfiak, akiket az egyenlőség hívei kihalásra ítéltek.
Varga Áron
Nő a terrorveszély, világszerte egymás ellen akarják fordítani a moszlimokat, a keresztényeket és a zsidókat - eközben a bahreini hanukaünnepség keretében az ország királya az európai rabbi-delegációval közösen gyújtott gyertyát.
Szántó T. Gábor
A család a civilizáció alapja, anélkül nincs se nemzeti felemelkedés, se felcsúti kisvasút. A kulcsszó a statisztika.
- esel -