Európában még háború idején is tilos a halálbüntetés

Hatályba lépett kedden az emberi jogok európai egyezményéhez kapcsolódó jegyzőkönyv, amely háborúban is tiltja a halálbüntetést Európában. A jegyzőkönyv életbe lépését mások mellett Oroszország és Törökország is ellenezte.

  • unknown unknown
Európában még háború idején is tilos a halálbüntetés
Az Európa Tanács (ET) vezető tisztségviselői üdvözölték az eseményt, emlékeztetve arra, hogy a páneurópai szervezet volt az első nemzetközi szervezet, amely bevezette a legsúlyosabb büntetést békeidőben tiltó jogi intézményt. A dokumentum hatályba lépése „visszafordíthatatlan tendenciáról tanúskodik, amely a világviszonylatban bekövetkező tilalom felé vezet" – hangsúlyozta közleményében Walter Schwimmer, az ET főtitkára. Az ET jelenlegi 45 tagja közül 41 ország írta alá mostanáig az európai egyezmény 13-as jegyzőkönyvét, amely minden körülmények között eltörli a halálbüntetést, még a háborúban vagy a háború küszöbönállásakor elkövetett bűncselekmények esetén is. (MTI)
Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.