szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

"Nem tárgyalunk terrorszervezettel. Nincs tudomásunk semmi olyasmiről, ami alátámasztana egy ilyen állítást" - mondta Richard Boucher amerikai külügyi szóvivő.

Haled Masaal, a Hamász politikai vezetője ugyanis kedden a BBC-nek adott interjújában azt állította, hogy mind az Európai Unió, mind az Egyesült Államok kapcsolatra lépett szervezetével.

Tették ezt annak ellenére, hogy Brüsszel és Washington egyaránt terrorszervezetnek tekinti a Hamászt, mert Masaal szerint tudják: a "Hamásszal való párbeszéd nélkül nincs egyetértés vagy stabilitás Palesztinában."
 
"A Hamász továbbra is fegyveres harcot hirdet Izrael ellen, és a január 9-i palesztin elnökválasztás bojkottjára szólít fel."
 
Az amerikai külügyminisztériumnak a nemzetközi terrorszervezetekről készített listáján a Hamász együtt van feltüntetve a szintén palesztin Iszlám Dzsiháddal és libanoni síita Hezbollahhal.
 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Közel-Kelet

A Hamász bojkottálja Arafat utódjának megválasztását

A Hamász radikális palesztin szervezet nem vesz részt az új palesztin elnöknek, az elhunyt Jasszer Arafat utódjának januárra kitűzött megválasztásában. Mahmúd Zahar, a szervezet vezetője szerint azért nem vesznek részt, mert a választást nem tartják törvényesnek.

MTI Világ

A Hamász kapcsolatban áll az EU-val?

Az Európai Unió kapcsolatban áll a Hamász palesztin szervezettel annak ellenére, hogy azt teljes egészében terroristának minősítette - jelentette ki a szervezet politikai vezetője a BBC-nek adott interjújában.

MTI Világ

Hollandia betiltotta a Hamászt

A holland kormány intézkedéssorozatot fogadott el az Európai Unióban terrorista szervezeteknek minősített csoportok ellen - jelentette be kedden a holland igazságügy-minisztérium.