szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kilenc hónappal az EU május 1-i bővítését követően érezhetően csökkent a tíz új tag állampolgárainak bizakodása abban, hogy életszínvonaluk a csatlakozással javulni kezd: jelenleg csak az új belépők csoportjának minden nyolcadik polgára bízik ebben, míg a belépés előtt minden harmadik bízott.

A GfK kutatóintézet 8300 fős közvélemény-kutatásából kiderül, hogy 38 százalék az EU-csatlakozástól éppen életszínvonal-csökkenést vár, pozitív hatásokkal csak öt éven belül számolnak. A munkahely, vagy külföldi képzés reménye sok új uniós állampolgár számára még távolabbivá vált, mint egy éve volt. Akkor még a megkérdezettek 75 százaléka, jelenleg már csak 60 százalékuk kapcsolta össze az uniós belépéssel a jobb munkahely- vagy külföldi képzés lehetőségeit.

A leginkább derűlátók e tekintetben a litvánok. Ugyanakkor csökkent azok aránya is, akik a belépés kapcsán jelentős áremelésektől tartottak: 81 százalékról 73 százalékra. A korábbiakhoz hasonlóan kritikusak azonban a litvánok és lettek, akik még mindig 90 százalékban félnek a csatlakozás árnövelő hatásától.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Törökország csalódott az EU-csúcs döntése kapcsán

Török hivatalos személyiségek csalódottságuknak adtak hangot pénteken amiatt, hogy az Európai Unió állam- és kormányfői a csatlakozási tárgyalások megkezdésének előfeltételéül szabták Ciprus elismerését. A bizonytalanság a török pénzpiacon az árfolyamok zuhanását hozta.

Magyar Rádió Online Itthon

Csalódottak a határon túliak

Markó Béla rendkívül sajnálja a népszavazás eredménytelenségét, Tőkés László szerint 50 éves kommunista agymosás következménye az, ami történt.