A sötét lelkű hiphopmogul partijain fehér volt a kötelező viselet
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
A világ gazdag országai megbuktak jótékonykodásból - állítja egy brit jótékonysági szervezet a pakisztáni földrengések túlélőinek szánt segélyek lassú csordogálásával kapcsolatban. Az Egyesült Államok, Japán, Németország és Olaszország is sokkal kisebb összeget ajánlott fel, mint amekkorát elvártak tőlük.
Magyar segély |
A magyar kormány százezer dolláros (mintegy húszmillió forintos) humanitárius gyors segítséget szavazott meg a földrengés sújtotta Pakisztánnak - jelentette be a kormányszóvivő október 10-én. Két nappal később a a Baptista Szeretetszolgálat jelentette be, hogy négy munkatársa további húszezer dolláros gyorssegélyt visz Pakisztánba. |
A szervezet kritikájának megfogalmazása azért vált időszerűvé, mert a támogatásban érintett országok ma találkoznak Genfben azért, hogy a segélyek összege növekedhessen. Az ENSZ korábban már felhívta a figyelmet arra, hogy a pénz hiánya és a helyi logisztikai problémák – mint a járhatatlan utak – súlyos problémákat vetnek fel, hiszen a segítség elmaradása miatt 800 ezer túlélő tulajdonképpen csapdába került, és akár meg is halhatnak.
A világszervezet szerint a földrengés túlélőinek 20 százaléka még semmilyen segítséget sem kapott. „A logisztikai problémák mindennapi rémálommá váltak, ezt tetőzi a pénz hiánya” – mondta a BBC-nek az Oxfam igazgatója, Phil Bloomer. „Itt az ideje, hogy a tehetős államok kormányai a zsebükbe nyúljanak és kivegyék részüket a segítségnyújtásból. Amennyiben a mostani helyzet nem változik, a közvéleményt sokkolni fogja, hogy a jómódú államok milyen kevés segítséget nyújtottak” – tette hozzá.
Az Egyesült Államok, Japán, Németország és Olaszország is sokkal kisebb összeget ajánlott fel, mint amekkorát elvártak volna a fejlett gazdasággal rendelkező országoktól. Ezt azonban további hét országnak sikerült „felülmúlnia”, hiszen Belgium, Görögország, Portugália, Ausztria, Franciaország, Finnország és Spanyolország semmilyen anyagi támogatást sem nyújtott a földrengés sújtotta térségnek.
Az Oxfam figyelmeztet: a vészhelyzet súlyossága és a kapott adományok mértéke közötti különbség emberéleteket követelhet. Az ENSZ létrehozott szeptemberben egy pénzügyi alapot, amely a katasztrófák és vészhelyzetek esetén nyújthatna anyagi támogatást a rászorultaknak. A világszervezet kasszájába azonban még csak a szükséges összeg 20 százaléka folyt be.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.