szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Összeült szerdán az izraeli biztonsági kabinet, hogy fontolóra vegye a Gázai övezet elleni blokád enyhítését, de az ülést pár órával a kezdete után elnapolták anélkül, hogy bármilyen döntés született volna.

Hivatalosan nem közölték, mikor folytatják az ülést, de az izraeli rádió azt jelentette, hogy a miniszterek akár már szerdán újból összeülhetnek, hogy elfogadják annak a most még csak száz termékből álló listának a kibővítését, amely a Hamász radikális palesztin szervezet által ellenőrzött területre bevihető árukat tartalmazza. A bővítést egyeztették Tony Blair volt brit kormányfővel, aki az Egyesült Államok, Oroszország, az EU és az ENSZ alkotta "kvartett" megbízásából igyekszik enyhíteni az izraeli-palesztin viszályt.

Yuval Diskin, Izrael belbiztonsági főnöke kedden egy parlamenti bizottság előtt ellenezte a Gázai övezet blokádjának bármilyen enyhítését. A blokád enyhítését az a nemzetközi nyomás kényszerítette ki, amely Izraelre nehezedik a múlt hónapban, a Gázai övezet blokádját megtörni akaró segélyflottilla elleni, halálos áldozatokkal elleni május 31-i támadás miatt.


   

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Blair: napokon belül lazulhat a gázai blokád

Remélhetőleg napokon belül lazítani fogja Izrael a Gázai övezetet sújtó blokádot - vélekedett Tony Blair volt brit miniszterelnök, a nemzetközi közösség közel-keleti megbízottja.

MTI Világ

Fel kell oldani a gázai blokádot az ENSZ főtitkára szerint

A Gázai övezet blokádjának azonnali feloldására sürgette Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár szerdán Izraelt, és hasonló felszólítást intézett a zsidó állam kormányához Tony Blair volt brit miniszterelnök, a közel-keleti béke előmozdítását célzó "kvartett" különmegbízottja, valamint Jimmy Carter egykori amerikai elnök is.

MTI/hvg.hu Világ

Ülést tart az ENSZ BT a gázai hajóraj miatt

Hétfőn New Yorkban összeült az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) a gázai övezetbe tartó, segélyt szállító hajókat ért izraeli támadás ügyében. A támadás elszigetelheti Izraelt, amely búcsút inthet muszlim szövetségesének, Törökországnak és növekvő belső feszültségre számíthat a területén élő arabok részéről. A nemrég indult közvetett palesztin béketárgyalások is megszakadhatnak.