Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Újabb nyolc diáklányt raboltak el a Boko Haram iszlamista szervezet fegyveresei Nigéria északi részén, miközben a tekintélyes al-Azhar iszlám intézet és az ENSZ is elítélte a csoportot, és az az által korábban elrabolt mintegy 200 fiatal lány szabadon engedését követelte.
Helyi lakosok elmondása szerint a Boko Haram fegyveresei házról házra átkutatták az északi Borno szövetségi államban található Warabe települést, és nyolc, 12 és 15 év közötti lányt hurcoltak magukkal. Nigériai sajtójelentések arról is beszámoltak, hogy a Boko Haram a rendőrség és a hadsereg több ellenőrzőpontját is megtámadta a nigériai-kameruni határ környékén.
A Nigéria északi részén 2009 óta lázadást folytató szervezet hétfőn ismerte el, hogy tagjai a múlt hónapban elraboltak több mint kétszáz diáklányt Borno államban. Abubakar Sekau, a szervezet vezetője közölte: rabszolgaként fogják kezelni, eladják és házasságra kényszerítik a diáklányokat.
A kairói al-Azhar, amely a szunnita iszlám legtekintélyesebb vallási intézménye és az azonos nevű egyetem fenntartója keddi közleményében azt írta, hogy a Boko Haram cselekedetei "teljes mértékben ellentmondanak az iszlám tanításainak és a toleranciára vonatkozó elveinek". Az al-Azhar egyúttal a lányok azonnali szabadon engedésére szólította fel a Boko Haramot.
Navi Pillay, az ENSZ emberi jogi főbiztosának szóvivője pedig azt mondta, hogy a lányok esetleges eladása emberiesség elleni bűncselekménynek minősülne, és szintén az elrabolt diákok azonnali szabadon bocsátását követelte.
A Boko Haram (a szervezet neve hausza nyelven azt jelenti, hogy tilos a nyugati oktatás) 2009 óta egyre véresebb lázadóharcot vív az északkeleti és középső országrészben, amely során már ezrek haltak meg. A szervezet iszlám államot akar megteremteni az afrikai ország északi, muzulmán többségű felén, és a saría, azaz a muzulmán vallási jog radikális változatának bevezetését, valamint a nyugati behatások teljes kizárását akarja elérni.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.