Videókon mutogatja a brit kormány, hogyan viszik el a rendőrök az illegális bevándorlókat
Több ezer razziát indítottak a bevándorlási hatóságok az Egyesült Királyságban, ami miatt még párton belül is bírálják a kormányt.
HVG
Illegális migránsok elfogásáról készült kormányzati videók miatt bírálják Keir Starmer brit miniszterelnököt az Egyesült Királyságban – írja a Yahoo News.
A munkáspárti kormány hivatalba lépésének napjától (július 5.) január végéig összesen 3930 embert fogtak el a bevándorlási hatóságok, és összesen 5424 razziát tartottak. Ez 38 százalékos növekedést jelent az előző 12 hónaphoz képest, amikor még a konzervatívok irányították az országot.
A kormány szerint egy olyan terv része a több ezer letartóztatás, amivel meg akarják akadályozni, hogy menedékkérők csónakokkal átkeljenek a La Manche csatornán.
Úgy vélik, ezeket az embereket hamis ígéretekkel csábították az Egyesült Királyságba, arra biztatták őket, hogy nekivágjanak a veszélyes útnak, csak azért, hogy aztán rossz körülmények között éljenek, és olyan munkaadóknak dolgozzanak, akik kizsákmányolják őket.
Hétfőn a parlamentben egy olyan törvénytervezetről lesz vita, amit ha elfogadnak, akkor a rendőrség és más bűnüldöző szervek számos új jogköröket kapnak, illetve bárki, aki segít a La Manche csatornán való átkelésben, akár 14 év börtönbüntetést is kaphat.
Az illegális bevándorlók, a letartóztatások és az erről készült videók ellen többen is tiltakoztak. A kritikusok szerint a kormány ezzel csak a jobboldali populista Reform UK vitorlájából akarja kifogni a szelet. A Nigel Farage vezette párt a Yougov közvélemény-kutatása szerint már népszerűbb, mint a Munkáspárt, míg az Observer Opinium szerint a Munkáspárt egy százalékkal vezet a Reform UK előtt.
A kormányzó Munkáspárt lejtmenetben van, és a torykra is kevesebben szavaznának, mint az előző felmérés idején.
A kormány migrációs politikáját a Munkáspárton belül is bírálják. Diane Abbott, a párt parlamenti képviselője azt mondta, „nagy hiba, ha megpróbáljuk Reform-lite-ként bemutatni magunkat”.
Érdekes párhuzam, hogy azután kezdték el publikálni az említett videókat, hogy Donald Trump amerikai elnök az illegális bevándorlók ellen hozott intézkedéseket, és elindultak a kitoloncolások. A különbség mindössze az, hogy a jelenlegi brit kormányt a Munkáspárt vezeti, míg a Trump-adminisztráció jobboldali populista.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.