Kazánokon vesztek össze a német koalíció pártjai
Koalíciós feszültséget okozott Németországban a fűtési rendszerek korszerűsítéséről rendelkező, egyelőre csak tervezett törvény.
Koalíciós feszültséget okozott Németországban a fűtési rendszerek korszerűsítéséről rendelkező, egyelőre csak tervezett törvény.
Kiderült, mely országok szimpatizálnak a legkevésbé Orbán Viktorral.
Amerikai hírszerzési források szerint ezek az ügynökök állhatnak a Kreml elleni dróntámadás mögött is.
Örményország most először jelezte, hogy kész elismerni Azerbajdzsán részeként Karabahot. Jereván kompromisszumkészsége elsősorban az ukrajnai orosz agresszió következménye, ahogy az is, hogy a volt szovjet tagköztársaságok sorra fordulnak el Moszkvától Peking felé.
A szerb államfő az állandósult belgrádi tömegtüntetések hatására hozhatta meg ezt a döntést, talán nem függetlenül attól, hogy a hétvégén már az ő távozását is követelték a demonstrálók.
Az Orbán-kormány szándékosan tereli a fizetős egészségügybe az embereket. A CDU vezetője szóba állni sem hajlandó a szélsőjobboldallal. A lengyel kormány egyik csodafegyvere az ottani olajcég vezetője, aki az ellenzék szerint Putyin legnagyobb oligarchája. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Kérdés, hogy mi zajlott le a szemünk előtt, a nyugati tankok hiánya még mindig arra utal, hogy nem a nagy ellentámadás indult meg.
Csak májusban 300 iráni drónt indítottak ukrajnai célpontokra, vélhetően azért, hogy rákényszerítsék Kijevet arra, hogy a drágább elfogórakétáikat lövöldözzék el a hozzájuk képest filléres iráni pilóta nélküli gépekre.
Moszkva szerint az ukránok 250 katonát és több páncélozott járművet is vesztettek, ugyanakkor komoly kételyek merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy ez a nagy ukrán ellentámadás része lett volna, már ha megtörtént egyáltalán.
A mentőegységek a baleset helyszínén nem találtak túlélőket.
Fokozódik a Putyin-ellenes orosz partizán csapatok aktivitása.
Varsóban állítólag félmillióan vonultak fel. A miniszterelnök szerint azonban nem a lakosságot képviselik, csak az ellenzéki pártok aktivistáit.
A Republikánus párt szerint sem jó taktika gyilkos diktátoroknak gratulálni a közelgő amerikai választások előtt.
Durva erőszakba torkollt egy szélsőbaloldali tüntetés Lipcsében. A rendőrökre köveket dobáló demonstrálók Lina E. ügye miatt tiltakoztak, akit neonácik elleni támadások miatt ítélt el a bíróság.
Június végéig el kell hagynia a Vatikánt Georg Gänswein érseknek, XVI. Benedek pápa egykori személyi titkárának.
A kelet-indiai vonatbaleset okáról adott tájékoztatást az indiai vasútügyi miniszter. Az elektronikus jelzőrendszerben hiba keletkezett, emiatt egy vonat tévesen váltott vágányt.
Az amerikai védelmi minisztérium elítélte Kína "egyre kockázatosabb" ázsiai akcióit.
Kijev semmilyen formában nem vállalhat közösséget az orosz civil célpontok elleni támadásokkal. Komolyan kell venni Trumpot, mert különben nagy baj lesz. A legfőbb probléma nem is Putyin, hanem Oroszország. A német kancellár szembeszállt pártja "békepárti" baloldalával. Válogatás világlapok írásaiból.
"Új karriert akarsz? Hatalommal és kreatív szabadsággal járó állást keresel? Akkor autokrata leszel. Könnyebb, mint gondolnád." Michael Thumann, a Die Zeit moszkvai tudósítója különleges, ironikus írása.
Dnyiprót, Kijevet, Szumi és Berdjanszk városát is támadták az oroszok vasárnap reggelre virradóan. A támadásoknak civil áldozatai is vannak.