Egy palack vízért próbálhatott átmenni az M0-s út túloldalára a férfi, akit halálra gázoltak

Semmilyen komolyabb problémája nem volt az M0-s úton történt baleset áldozatának, pillanatnyi zavarában mehetett a lánya szerint gyalog az útra.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy palack vízért próbálhatott átmenni az M0-s út túloldalára a férfi, akit halálra gázoltak

Egy 92 éves constantai órásmester volt az a férfi, akit vasárnap este az M0-s autóúton halálra gázoltak, miután az Annahegyi pihenőnél elindult az út túloldalára – számolt be az RTL. A tévének az áldozat lánya azt mondta: az apja szerinte pillanatnyi zavarában tévedhetett az útra. Egy palack vizet akart venni, de az étteremben nem kapott, azt gondolhatta, hogy a túloldalon tud venni.

Mint elmondta, a férfi épp őket látogatta meg Spanyolországban, onnan tartott hazafelé. Vasárnap este őt hívták fel a turistabuszról, hogy az apja nincs meg, mindenki keresi. Alig húsz perccel később kapták meg a halálhírt.

Mint azóta kiderült, a férfi holttestén legalább negyven autó áthajtott, és csak a baleset után húsz perccel állították meg a forgalmat, közben pedig senki nem állt meg. Azt a kisbuszt, amely először elütötte, másfél nappal később találták meg a rendőrök Diósdon, kiderítették azt is, hogy miután leparkoltak vele, levették a rendszámát.