Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az EU koordinálásában Törökországba és Szíriába is egymás után érkeznek a mentőcsapatok, keresőkutyák, egészségügyi személyzet, miközben egy polgári védelmi szakértői csoportot is telepítettek Törökországba. Ezzel párhuzamosan segélyszállítmányt is útnak indított az unió.
A Törökországot és Szíriát sújtó földrengéseket követő órákban 19 uniós tagállam (Ausztria, Bulgária, Horvátország, Ciprus, Csehország, Észtország, Franciaország, Németország, Görögország, Magyarország, Olaszország, Málta, Hollandia, Lengyelország, Portugália, Románia, Szlovákia, Szlovénia és Spanyolország) Albániával és Montenegróval együtt ajánlottak fel mentőcsapatokat.
Az uniós polgári védelmi mechanizmus segítséget nyújt az uniós és nem uniós országoknak az olyan veszélyhelyzetekre való reagálásban, mint a természeti katasztrófák, az egészségügyi válsághelyzetek vagy a konfliktusok. Ha egy veszélyhelyzet meghaladja a reagálási képességeiket, az országok segítséget kérhetnek a mechanizmuson keresztül. 2021-ben 114, 2020-ban pedig 102 alkalommal aktiválták a mechanizmus, Bolíviától Görögországon és Üzbegisztánon keresztül Pápua-Új-Guineáig – most a török kormány kérésére aktiválták.
Az Európai Bizottság tájékoztatása szerint 25 kutató-mentőcsapat tart Törökország legsúlyosabban érintett területeire, hogy elsősegélyt nyújtsanak, 11 csapat már megérkezett. Az uniós mechanizmuson keresztül 2 egészségügyi csapatot is kiküldtek, hogy sürgősségi egészségügyi ellátást nyújtsanak az érintett embereknek. Az európai országok összesen 1185 főnyi mentésben részt vevő személyt és 79 keresőkutyát ajánlottak fel.
Ezzel párhuzamosan az EU Veszélyhelyzet-reagálási Koordinációs Központja 11 tagállam szakértőiből álló uniós polgári védelmi csoportot is összeállított, akiket azonnal Törökországba küldtek a műveletek támogatására.
Szíriában az EU kapcsolatban áll humanitárius partnereivel a helyszínen, és olyan humanitárius szervezeteket finanszíroz, amelyek kutatási és mentési műveleteket hajtanak végre, miközben vízügyi és higiéniai támogatást is nyújtanak, valamint takarókat és higiéniai cikkeket osztanak szét az érintett területeken.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.