szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ma teszi közzé a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az új inflációs jelentést, amelynek fő számait már hétfőn ismertette Simor András, a jegybank elnöke.

Az új inflációs jelentés szerint az idén a GDP 1,1 százalékkal nő a korábbi prognózisban szereplő 0,9 százalékkal szemben, jövőre 3,1 százalékos (2,8 százalék), 2012-ben 4,0 százalékos (3,8 százalék) gazdasági növekedést vár az MNB.

Az inflációs várakozást némileg megemelte a jegybank: erre az évre 4,9 százalékos átlagos inflációt jelez a korábbi 4,7 százalék után, jövőre 4,0 százalékos (3,5 százalék), 2012-re 3,3 százalékos (3,4 százalék) fogyasztói áremelkedést prognosztizál az MNB.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Hogyan romlik a pénzünk: mit mond az MNB az inflációs jelentésben?

A fogyasztói árak növekedési üteme legkorábban 2011 első negyedévében csökkenhet a 3 százalékos inflációs cél alá. Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán kiadott legfrissebb Inflációs Jelentése szerint, akkor 2,5 százalék lehet. A GDP pedig az idei harmadik negyedévben nőhet először éves összehasonlításban, 1 százalékkal.

MTI Hazai gazdaság

MNB: az infláció 2011. második negyedévére csökken 3,0 százalékra

Az idei év harmadik negyedévében 3,8, a negyedikben 4,1 százalékos infláció várható, amely 2011. első negyedévében 3,4 százalékra, a másodikban pedig 3,0 százalékra csökken, majd a harmadik negyedévben éri el a 2,8 százalékos mélypontot – áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán kiadott inflációs jelentésében.

hvg.hu Gazdaság

Kamatemelés után: Simor szomorú, a piac vele búsul

Erősebb forintot és dinamikusabban bővülő magyar gazdaságot lát maga előtt a jegybank. Magyarország nemzetközi befektetői megítélésének romlása, illetve az elmúlt időszakban megugrott inflációs kockázatok mégis a piacok által nem várt kamatemelésre kényszerítették a monetáris tanácsot.

MTI Gazdaság

MNB: lassú lesz a kilábalás, szigorúbb büdzsé kell

A magyar gazdaság kilábalási folyamata rövid távon továbbra is törékenynek tűnik, a növekedés fő hajtóereje továbbra is az export, a hiánypálya megvalósításához szigorúbb költségvetés szükséges, mivel a büdzsé bevételei elsősorban – a lassan emelkedő − belföldi jövedelmekhez és fogyasztáshoz kötődnek − áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán kiadott inflációs jelentésében.