szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nemrégiben beszélgettünk Bánki Tamással, Magyarország legismertebb – ha nem egyetlen – Linkedin-szakértőjével. Ezúttal azonban nem a karrierjéről, hanem a szakmájának tárgyáról tudhatunk meg számos érdekességet. Hasznos tanácsok munkakeresőknek, alkalmazottaknak és vezetőknek a digitális lábnyomról.

Jobline: Mi a teendő akkor, ha valakinek sikerül szuper LinkedIn-profilt összeraknia, ami minden HR-es álma, azonban a Facebook-tevékenysége ennek a szöges ellentéte?

Bánki Tamás: Nagyon egyszerű: a Facebookon mindent úgy kell beállítani, hogy csak az ismerőseink láthassák. Így szinte akármilyen arcát mutathatja az ember a Facebookon, mivel azt csak a személyes kapcsolatai látják, nem okoz problémát és mellette lehet egy higgadt és profi LinkedIn-felhasználó is. Arra azonban figyeljünk, hogy az ismerőseink ismerősei között szerepelhet az adott HR-es, és mind tudjuk, hogy ma már igen könnyedén ítélnek meg minket a digitális lábnyomunk alapján. Amíg tehát a Facebookon mindent le kell tiltani, addig a LinkedInen az a jó, ha minden látható és büszkén mutatjuk professzionalitásunkat. Sőt, azt is el tudom képzelni, hogy álnéven legyünk a Facebookon – így biztos nem találnak meg.

Jobline: Lehetséges akár munkát is találni a LinkedInen?

Bánki Tamás: Ma majd’ 500 000 magyar felhasználója van a LinkedInnek, akik közül nagyon sokan már rendelkeznek munkával. De a válasz alapvetően igen, lehet munkát találni. A LinkedIn azonban nem konkurenciája az álláskereső portáloknak, hiszen itt nem lehet a munkakörök között igazán válogatni. Betanított munkalehetőséggel például biztos nem lehet találkozni, de tény, hogy előfordulhat, hogy olyan pozícióval futunk össze, ami illeszkedik korábbi szakmai tapasztalatainkhoz.

További részletek a Jobline oldalán.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!