Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Igazuk van a politikusoknak, amikor azt mondják, hogy Közép-Európa húzza az EU gazdasági növekedését, csakhogy ebből épp Magyarország marad ki.
Hiába nőtt a magyar GDP jobban, mint ahogy eredetileg becsülték, a régiónktól még így is lemaradtunk. Az Eurostat adatai szerint 1,6 százalékkal nőtt a magyar GDP, ami még az 1,9 százalékos EU-átlagot sem éri el. A KSH ma egy 2,2 százalékos növekedési számmal állt elő, de az uniós statisztikai hivatal már a naptárhatással kiigazított adatokkal számol, emiatt lehet jóval gyengébb ez a mutató. A kiigazított adat a KSH-nál is csak 1,6 százalékos.
A régiónkhoz képest még lesújtóbb a helyzet, mint ha csak az EU átlagához viszonyítanánk: egyedül az osztrák gazdaság nő lassabb ütemben, mint a magyar. A szlovák növekedés mértéke kétszerese a mienknek, a románé közel a háromszorosa. A környékünkön még a cseh adat maradt 2 százalék alatt, de a lengyelek, a bolgárok, a horvátok és a szlovénok is simán megelőznek minket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.