Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Több százezer dollárral, azaz sok tízmillió forinttal szállt be egy 13 éves amerikai fiú ötletének megvalósításába az Intel.
A kaliforniai Shubham Banerjee még 12 évesen keltette fel a szakmai közönség figyelmét, amikor a Fehér Házban mutatta be nagyon olcsón kihozható Braille-nyomtatóját, mellyel nagyot lendíthet a látásukat elvesztett emberek kommunikációján. A fiú akkor Legóból építette meg az eszköz prototípusát, melynek agya egy Intel Edison chip volt.
A Venture Beat beszámolója szerint az azóta 13. évét betöltő iskolás fiút a ma elérhető Braille-nyomtatók árcédulái ihlették: ezek az eszközök általában 2000 dollárnál kezdődnek, azaz 500 ezer forintba kerülnek. Banerjee találmánya ennél jóval kevesebből kihozható, a fiú által létrehozott Braigo Labs nevű cég 500 dollárnál (kb. 125 ezer forint) olcsóbban tervezi piacra dobni a gépet. A gyártás beindítását most az Intel több százezer dolláros (több tízmillió forintos) tőkéje segíti.
A jelenleg szabadalmaztatás alatt álló technológiát a nyomtatás mellett dinamikus Braille-kijelzőként is lehet majd használni, ami azt jelenti, hogy manapság 1,5 millió forintba kerülő eszközöket is ki lehet majd váltani vele.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.