Eljött az ideje, hogy Mészáros Lőrinc a szemétből is aranyat csináljon
Orbán Viktor barátja egyébként aktívan rendezgeti portfólióját, vásárolja tőzsdei cégének részvényeit, láthatóan újabb befektetésekre készül.
Orbán Viktor barátja egyébként aktívan rendezgeti portfólióját, vásárolja tőzsdei cégének részvényeit, láthatóan újabb befektetésekre készül.
Megkezdődött a magyar vakcina fejlesztése, Trump újabb nemzetközi egyezményt mondott fel, halálos késelés a Deákon. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Három hollandiai egyetemi oktató azt mutatta be a Washington Postban, hogy két hónapja nem a kifejezetten demokratikus államok reagáltak a leggyorsabban a járvány felbukkanására. Az európai tekintélyelvű rendszerek gyorsabbak voltak, amikor korlátozásokat kellett bevezetni és a gyorsaság számított.
Néhány hónapon belül már többedszer kénytelen meghátrálni Orbán Viktor, méghozzá párttársaival szemben. Nemcsak az ellenzéki polgármestereket büntetik ugyanis, hanem a helyi fideszes vezetők is elveszíthetik a szavazótáborukat, ha engednek a kormányfő egyszemélyi döntéseinek, legyen szó akár az iparűzésiadó-bevétel, akár a beruházások elvételéről.
Ne térjünk vissza a „normalitásba” a koronavírus-járvány után, a világnak változnia kell! – így összegezhető az a felhívás, amelyet 200 világhírű művész, illetve kutató-tudós jegyzett, és a kezdeményezők között első körben egyetlen magyarként Tarr Béla filmrendező írt alá. Azóta sok más magyar művész, illetve tudós is csatlakozott a kezdeményezéshez.
LSD-s tripeket mutat be egy dokumentumfilm a Netflixen, a cári Oroszországban eszmélhetünk rá a girl powerre az HBO GO-n és erős mondatok mentén, mégis humorosan nézhetünk szembe az örökbefogadás nehézségeivel az Apple TV+-on. Ez a hvg360 heti streaming ajánlója.
Az Országgyűlés most fideszes alelnöke különösen fontos szerepet játszott a rendszerváltáskor, sőt, annak előkészítésében is, 1987-ben az ő lakiteleki sátrában született meg az MDF. A HVG 1990 decemberében készített vele portréinterjút. Ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Készen állnak a bankok a kedvezményes NHP-hitelek folyósítására, ám ők is bizonytalanok annak megítélésében, hogy melyik adós lesz életképes a koronavírus-krízis lecsengése után. Sőt, épp azoknak a kérelmét hárítják most, akiknek a legnagyobb szüksége lenne a forrásra.
Olyan intenzíven találgatják a közéletben, ki lesz az egészségügy irányítója, mintha Kásler Miklós máris megbukott volna. Pedig a játszma többesélyes.
A kockázat nem túl nagy, mégis vigyázni kell, nehogy épp a klímaberendezés terjessze a vírusokat.
A magántőkealap, amelyet a Szijj cége kezel, létrehozott egy céget, amely ingatlanüzemeltetéssel és humán egészségügyi ellátással, illetve ápolással is foglalkozhat.
Megalakult a Facebook húszfős globális felülvizsgálati bizottsága. A kiválasztottak között van Sajó András, a Emberi Jogok Európai Bíróságának (Strasbourg) korábbi tagja. A döntést azonnali karaktergyilkossági kísérlet követte a magyar kormánysajtóban, mivel az akadémikus a CEU jogi karának alapító dékánja is volt. Érdekes adalék, hogy a jogtudósnak nincs Facebook profilja.
A brit lapban megjelent írás hivatkozik arra is, hogy közvélemény-kutatások szerint az emberek többsége elfogadja a melegeket és a transzneműeket.
Az Orbán-kormány 10 évét elemzi a Financial Times írása.
Nyitnak az iskolák, óvodák, bölcsődék, de a digitális oktatás marad. A hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Kusinszki András és Csóka-Szűcs János (képünkön) rabosítását követően a HVG igyekezett minden érintettet megkeresni. A tisztánlátást csak azok nem segítették, akiknek ez módjukban állt volna.
Kellemetlen pillanatokat okozott az Orbán-kormánynak két Facebook-felhasználó rendőri előállítása. Mégsem valószínű, hogy véletlen rendszerhibáról lenne szó: ahhoz nagyon is hatékonyan hallgattatja el a hatalom a kritikusait és fegyelmezi Zuckerberg birodalmát.
Több részben mutatjuk be a HVG Könyvek sorozatban kiadott, Daniel Tudor által szerkesztett Kérdezz meg egy észak-koreait! című riportkötetet. "Úgy tűnik, vannak dolgok, amiket még az észak-korai rezsim sem képes a befolyása alatt tartani", mondja a könyvben nyilatkozó egyik észak-koreai menekült. De hogyan szórakoznak – fogyasztanak alkoholt és töltik szerencsejátékokat az idejüket – az észak-koreaiak? Erről szól sorozatunk hetedik része.
A gazdasági és társadalmi nyomás alatt az európai országok nekiláttak a határaik megnyitásának, az idegenforgalom beindításának, de a turistákat az óvatosság és az egységes módszer hiányát mutató intézkedések káosza még visszatarthatja.
A magyar tárgyalóküldöttség lemondott, a kormány fenntartotta ellenkezését és megpróbálta ideiglenesnek beállítani az Antant békefeltételeit, de belátta, hogy nem tehet mást, mint aláírja azokat. Itthon viszont szabadjára engedte az indulatokat és az erőszakot. Trianon-sorozatunk 4. része.