Elsőre vakvágányra futott a MÁV új utazásszervező cége
Februárban alapították, mire ez hivatalossá vált, a turizmust bedöntötte a koronavírus-járvány.
Februárban alapították, mire ez hivatalossá vált, a turizmust bedöntötte a koronavírus-járvány.
Az olaszok nem hagyhatják el a települést, ahol vannak, a németek is tovább szigorítanak, nem mennek kanadai sportolók az olimpiára. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A bírósági ítélkezés kiszámíthatóbbá tételét vagy az igazságszolgáltatás autonómiájának további csorbítását okozza-e a „precedens jellegű” ítélkezés bevezetése? A kérdés április elseje után eldőlhet.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel: írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Egy megkötésünk volt csupán: adunk öt kulcsszót, ezeknek valahol fel kell bukkanniuk ebben a szubjektív visszatekintésben. Ezen a héten Lackfi Jánosnak a következő szavakból kellett ihletet merítenie: összeomlás, visszavonulás, home office, teszt, tűzoltás.
"Közel háborús helyzet van, de olyan békés háborús" - vallja Győr alig két hónapja Borkai Zsolt helyére megválasztott polgármestere. Dr. Dézsi Csaba András egyebek mellett beszél arról, kap-e információt, hogy pontosan hány fertőzött ember van a városában és honnan lesz elegendő védőfelszerelés.
Nem nyerhette volna meg a parlamenti mandátumok kétharmadát 2010-ben a Fidesz, ha a rendszerváltás idején az MSZMP és az Ellenzéki Kerekasztal vezetői másképp egyeznek meg az egyéni körzetekről és a pártlistákról az új választási törvényben.
Reichert Gábor irodalomtörténész immár az író teljes Naplója alapján mutatja be, hogyan reagált Márai az őt ért kommunista támadásokra.
Egykori KGB-ügynöktől elvárható ügyességgel keveri a kártyákat Vlagyimir Putyin orosz államfő, aki a napokban elfogadott alkotmánymódosítások értelmében akár 2036-ig is hivatalban maradhat. Már ha akar, sokan ugyanis úgy vélik, még újabb meglepetések is várhatók.
Repülőgép-hajtóművek karbantartását végzi majd az a kisvárdai üzem, amelynek a működtetésére megalapították a Tungsram Aviation Kft.-t.
Aki a következő hetekben otthonról dolgozik vagy tanul, az legalább a bejárás idejét mindenképpen megspórolhatja. Mutatunk két olyan alkalmazást, mellyel heti néhány óra ráfordítással összehozható egy kis mellékes. Az egyikhez elég jól tudni angolul, a másiknál már profinak kell lenni matekból is.
Húszezer taxi helyett elég lenne kétezer is Chicagóban. Legalábbis ezt állítja egy svájci startup, a Bestmile alapítója. A cég arra szakosodott, hogy autóflották működtetését optimalizálja – ahogyan Mellano mondja: orkesztrálja, azaz hangszerelje, összehangolja.
Minden ország ráült az egészségügyi készleteire, és valamennyien kiszolgáltatottak a távol-keleti importnak. Magyarország függősége a legnagyobb. Tartós hiány leginkább maszkból és kézfertőtlenítőből van. A védőfelszerelések zömét épp ott gyártják, ahonnan a koronavírus-járvány kiindult.
Olyan társadalmi kísérletek zajlanak a koronavírus megjelenése következtében, amilyeneket egy kormány sem merne meglépni „békeidőben” – állítja korunk egyik legismertebb gondolkodója.
Senki se gondolkozzon politikai visszatérésen - figyelmeztette kormánya tagjait Antall József és végül igaza is lett. Sokszor saját párttársaival sem értett egyet, miközben nehéz helyzetben próbálta irányítani az országot. A film az első szabad választás 30. évfordulóján látható a hvg360-on.
Geszti Péter és családja helyzete akár idilli is lehetne a karanténban tollasozással és bunkerépítéssel. A zenész és reklámszakember azonban úgy látja, hogy nagy "gazdasági leseggelés" jön, fél a társadalom teljes szétesésétől, s szerinte hamarosan gondolkodni kell, hogy tudunk segíteni azokon, akiknek nem lesz mit enniük.
Több szempontból is kilógna a világszerte egyre népszerűbb hasonló építmények sorából a Pannon Park óriás üvegháza, akkor is, ha összejönne rá a pénz és elkészülne.
A magyar spekulánsok is készültek a puha-kemény márkaváltásra, románbarát marad a pártlap, és szovjet láger nyomai bukkannak fel – epizódok az NDK utolsó tavaszából.
Amíg ki nem vonják az írógépét a forgalomból, nem hagy fel a filozofikus eszmefuttatásokkal átitatott, rejtelmes történetmeséléssel Javier Marías. A kortárs spanyol irodalom virtuózának műveit világszerte 50 országban olvassák, eddigi 15 regényéből 6 - legutóbb a Berta Isla - már magyarul is megjelent.
Mégis hotel lesz a pesti zsidó negyedben évek óta üresen álló műemlék épületben, a Dob utca 18. szám alatt.
Nehéz kikerülniük Kupper Andrást és Tasnádi Lászlót a parkolási bizniszben a nem fideszes helyhatóságoknak is. Még akkor is az lenne, ha ki akarnák – de mintha annyira nem is akarnák.