Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Alig fél év alatt két könyvet is írt a feminista aktivista blogger. Az első, a Mikor feltámad a szél a fia haláláról szóló vallomás, a nemrég megjelent 10 okom a haragra pedig kiállás a nőkért.
„Én tudatosan választottam az életet, és nem csupán azért, mert van még két fiam. Magamért akartam tovább élni. Tudom, hogy tartozik még nekem az élet. Tartozik nekem örömökkel, szépségekkel és idővel. Sok idővel, ami alatt képes leszek megbékélni, ami alatt kárpótol a veszteségért, hogy meg tudjam bocsátani neki, hogy a fiamat elvette.” Murinai Angéla a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjra jelöltek egyike. Könyve, a Mikor feltámad a szél, megrázó beszámoló arról, hogyan vesztette el három fia közül a legidősebbet, hogyan küzd a gyásszal, hogy él tovább a legnagyobb veszteséggel, ami az embert érheti.
Írói nevén Angela Murinai neve a kötet megjelenése előtt sem volt ismeretlen a nők jogai, a társadalmi kérdések iránt érdeklődőknek.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.