Apró radart szerelnek az albatroszokra, akik aztán rendőrmadárként repkednek
Madárvédelmi programként indult, ám a zavarosban halászó hajók elleni hatékony megoldássá vált francia tengerkutatók kísérlete.
Madárvédelmi programként indult, ám a zavarosban halászó hajók elleni hatékony megoldássá vált francia tengerkutatók kísérlete.
Ijesztően megszaporodtak az ámokfutók által elkövetett gyilkosságok Kínában, idén már többet követtek el, mint az elmúlt évtizedben összesen. Az elkövetők döntő többsége olyan, magát áldozatnak tekintő személy, aki vélt vagy valós sérelmei miatt a társadalmon, vadidegen embereken akar bosszút állni. A helyzetet bonyolítja, hogy az egyébként biztonságos országban a hatalmi cenzúra nem engedi a társadalom mentális állapotáról folyó párbeszéd megindítását.
Tényleg megbolondult Trump? Megéri lator államnak tartani Kínát? Mik a tanulságai Orbán bécsi látogatásának? Válogatás a világlapok cikkeiből.
Miközben Nagy Márton azon sopánkodik, hogy a magyarok nem itthon költik el a pénzüket, cseh és lengyel befektetők letarolták a magyar e-kereskedelmet. A két ország vállalkozói jó néhány egyéb ágazatban is betörtek a magyar piacra, míg a Fideszhez közel álló cégek a külföldi terjeszkedéssel erőlködnek.
Elon Musk nem pusztán az X-et, hanem saját magát állította Donald Trump kampányának szolgálatába, míg Mark Zuckerberg tudatosan igyekezett kivonni magát és a Facebookot – legalábbis látszólag – a politikából. Az amerikai elnökválasztás és a közösségi média találkozásának a másfél év múlva esedékes hazai országgyűlési választások szempontjából is lehetnek tanulságai.
Rövid távon a közel-keleti események rángatják a kőolaj árát, de hosszabb távon csökkenő keresletet jósolnak, miközben a kínálat bővül. Vajon meddig mehet fel a nyersolaj jegyzése, ha az izraeli–iráni szembenállás teljes háborúvá fajul, vagy akár „csak” megakad a szállítás a Perzsa-öbölben?