Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A tudósok a koronavírus kiindulópontját és ellenszerét, az orvosok a terjedésének a kezdetét keresik, a politikusok pedig azon vitatkoznak, ki a felelős a járványért.
Az 57 éves Patricia Dowd február 6-án, szívrohamban hunyt el kaliforniai otthonában. Nemrég az illetékes Santa Clara megyei halottkém bejelentette, hogy az infarktus koronavírus-fertőzés következménye volt, a nő nem szenvedett krónikus betegségben, és a halála előtti időszakban nem tett távolabbi utat, így a kórt a környezetében kellett elkapnia.
Egyelőre ez a legrégebbi haláleset, amit az Egyesült Államokban a vírus számlájára írnak. Korábban úgy tudták, először február 26-án, Seattle környékén vesztette életét két ember a járvány következtében. De aligha marad így, mert több szövetségi államban is nekiláttak átvizsgálni a halotti bizonyítványokat és a kórházi mintákat, leleteket.
A közegészségügyi szakemberek azt gyanítják, a kórokozó már az eddig ismert legkorábbi időpont, január 21-e – amikor egy Vuhanból érkezett, harmincas éveiben járó férfi szervezetében észrevették – előtt megjelenhetett a tengerentúlon.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.