Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Egyesült Államokban már a fiatalok is a halállal foglalkoznak, így alaposan fellendült az életvégi szolgáltatásokat kínáló startupok biznisze. A The New York Times csinos csokorra valót gyűjtött össze az elmúlás körüli üzleti lehetőségek amerikai terméséből.
Az inkább csak érdekesség, hogy egy 24 éves New York-i – aki a legjobb egészségnek örvendett – a járvány egyik tetőpontján intézkedett a legeslegutolsó tweetjéről. A Cake nevű szolgáltató egyik ajánlatával élve megadta a szöveget, amelyet halála után a nevében el kell küldeni a Twitteren. És ha már ott járt, az internetes oldalon rendelkezett arról is, ki képviselje, ha magatehetetlenné válik, sőt arról is, hogy ha hamvasztásra vágyna, akkor hamvait szétszórják, gyémánttá préseljék, avagy fákat tápláljanak-e velük.
A portál arra is lehetőséget ad, hogy aki szeretné, előre megírja a saját nekrológját, és előkészítse, hol, hogyan jelenjen meg. A Cake alapszolgáltatásai ingyenesek; a startup bevétele abból származik, hogy az általa közvetített szolgáltatók jutalékot fizetnek neki.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.