Tejesember volt és futballista, de mozilegenda lett a 90 évesen elhunyt Sean Connery
Nem előre megváltott helyjegyet kapott a filmes Parnasszusra, a nehezebb oldalon mászott fel oda a múlt héten elhunyt skót színész, aki igaz self-made man volt.
Ugyanabba az iskolába járt, az edinburghi Fettesbe, mint a regénybeli James Bond, miután kirúgták Etonból – csak ő nem diákként, hanem tejesemberként. A múlt héten, 91. életévében elhunyt skót színész, Thomas Sean Connery karrierjét nem a Bond-könyvekkel befutott Ian Fleming írta, hanem a város. Az ötvenes évek elején hol egy testedző klubba ugrott be, hol egy-egy kis szerepbe a városi színházban, hol egy bunyóba, statisztált tévéprodukcióban, volt koporsófényező, ami eufemisztikus megnevezése annak a munkának, amit bútortisztítóval és tollseprűvel kell végezni.
Jó sportolónak számított, ám amikor a Manchester United legendás skót menedzsere, Matt Busby havi 25 fontos szerződést ajánlott neki, azt mondta: nem gondolja, hogy egy angol futballcsapatot még egy skótnak kellene megmentenie. A világ leghíresebb ügynöke egy katolikus gyári munkás és egy protestáns bejárónő fia volt.
JAMES BOND – Segélyhívó: 007
A hatvanas években sűrű forgalom volt a két új világvallás intrikákkal, manipulációkkal, kegyetlenkedésekkel zsúfolt keresztútján. A Szovjetunióban soha nem késtek az órák, a világ másik részén viszont tudni vélték, mi a pontos idő. A kommunista ügynökök a vodkát vedelték savanyú uborkával, a másik oldalon Gordon's gint száraz Martinivel: felkeverve, nem összerázva. Connery a leghíresebb szerepét, őfelsége titkosszolgálatának ügynökét hatszor játszotta el. Ő volt a moziban hódító első James Bond a Dr. No-ban, az első számú közellenség, és a VHS-korszak szupersztárja a vasfüggöny mögött.