Törvénybe iktatják, hogy Orbán Ráhel köre minősítheti Tiborcz István szállodáit

Egymilliárd forint uniós pénzből dolgozta ki a Magyar Turisztikai Ügynökség, hogy miként vegye el a szállodaszövetségtől a szálláshelyek minősítését, és adja át egy olyan társaságnak, amely nagy többségében Orbán Ráhel és Tiborcz István üzleti köreiből kerül ki.

  • HVG HVG
Törvénybe iktatják, hogy Orbán Ráhel köre minősítheti Tiborcz István szállodáit

Állami feladatként határozza meg és kötelezővé teszi a szálláshelyek minősítését júliustól az a törvényjavaslat, amelyet a kormány nyújtott be a parlamentnek. A jogszabály ugyanakkor attól a naptól kezdve ezt a feladatot tovább is passzolja egy kijelölt szálláshely-minősítő szervezetnek, a Magyar Turisztikai Minőségtanúsító Testület (MTMT) Nonprofit Kft.-nek.

Ez a vadonatúj cég az alapítókon keresztül olyan szakemberek felügyelete áll, akiknek a nagy része munka- vagy üzleti kapcsolatban áll a kormányfő lányával és vejével, vagyis Orbán Ráhellel és Tiborcz Istvánnal. Az MTMT-t néhány hete indította el a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány, amelynek kuratóriumában a Tiborcz István szállodáit vivő cég legfőbb szakmai menedzsere, Somlyai Zoltán is tag. Ő egyben Orbán Ráhel főnöke volt, amikor Orbán 2012-2013-ban a Kempinski Hotelben dolgozott.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.