A gazdagok lakást kaphatnak, a többi bérlő örüljön, ha tető marad a feje felett
Kevés jómódú érdekében a szociális gondokkal küzdő többség lakhatási esélyeit rontaná a kormány – most az önkormányzati bérlakásokat vinnék a közösből.
Orbán Viktornak számos olyan kijelentése volt az elmúlt években, amelynek pont az ellenkezőjét mondta fiatalabb korában. Ha az önellentmondásokat tartalmazó idézetgyűjtemény mellett összeállítás készülne arról, mely kormányzati lépések azok, amelyekkel korábban homlokegyenest ellenkező indíttatású jogszabályok születtek az Orbán-kormányok idején, abban kétségkívül előkelő helye lenne az 1993-as lakástörvényhez a napokban benyújtott módosítási javaslatnak.
A formálisan Böröcz László fideszes képviselő által jegyzett indítvány látványosan szembemegy az első Fidesz-kormány 2000-ben indított lakásprogramjával,
amely az – általa is fontosnak tartott – önkormányzati bérlakásépítés felpörgetése érdekében lehetővé tette a településeknek, hogy beruházásaikhoz 75 százalékos állami forrásra pályázzanak. S bár a program pár évvel később forráshiány miatt leállt, a jóváhagyott közel 13 ezer bérlakás fele megépült. A Fidesz még a budapesti olimpiarendezés 2017-es kampánya idején is fontos prioritásként kezelte a bérlakásépítést, legalábbis az volt az egyik mézesmadzag, hogy az olimpiai falu több ezer lakását szociális bérlakásként lehet majd hasznosítani, enyhítve a lakhatási válságot.