Financial Times: A hét, amely megrengette a világot

Putyin a XX. század legalávalóbb diktátorainak forgatókönyvéhez nyúlt vissza, amivel csak fokozza az egységet és céltudatosságot az EU-ban és a NATO-ban.

  • hvg360 hvg360
Financial Times: A hét, amely megrengette a világot

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Oroszország egy hét alatt pária lett, miután a háború pont úgy megváltoztatta a nemzetközi viszonyokat, mint annak idején a Berlini fal leomlása vagy az ikertornyok elleni támadás – írja Financial Times vezércikke.

Putyin 9 napja zúdította Ukrajnára a pusztító harcokat és ez idő alatt régi alaptételek dőltek meg, történelmi irányok váltották egymást. Ekkora erőszakot csak a délszláv háborúban, illetve a II. világháború során élt át Európa.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.