Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Lili Bayer azt írja az amerikai hírportálon, hogy miközben Kijev a Kreml ellen harcol, Budapest aláássa az Ukrajnának nyújtott támogatást, mert miközben a Nyugat azt ígéri, hogy a végsőkig segíti a megtámadott országot, Magyarország nyíltan megadásra szólítja fel az ukránokat.
A szerző, aki magyar származású és újságíróként sokáig dolgozott Budapesten, emlékeztet arra, hogy az európai szövetségesek tonnaszámra küldik a fegyvereket a döntőnek ígérkező ellentámadáshoz, és úgy gondolják, hogy az ukrán félen múlik, mikor kezdődjenek béketárgyalások. Nem úgy viszont Magyarország, noha az tagja mind az EU-nak, mind a NATO-nak. És miközben a keleti arcvonalon dúltak a harcok a nyáron, magyar hivatalos képviselők Moszkvában pótlólagos gázszállításokról tárgyaltak.