Vivi útra kel, hogy megnézze a nagybetűs életet – ifjúsági könyv felnőtteknek is
Schwechtje Mihály Félúton Berlinbe című könyve emlékezteti a szülőket, hogy gondoljanak fiatalkori lázadásaikra, amikor kiakadnak serdülő gyerekeik kitörési akcióin.
Schwechtje Mihály Félúton Berlinbe című könyve emlékezteti a szülőket, hogy gondoljanak fiatalkori lázadásaikra, amikor kiakadnak serdülő gyerekeik kitörési akcióin.
Megvesztegetés, eltussolás, emberrablás, kiégett rendőrnyomozó, nőgyűlölő incel, bukott ellenzéki vezető – ezek a motívumok mind egyszerre vannak jelen Schwechtje Mihály fekete komédiájában, ahol mindent áthat a velejéig rohasztó korrupció. A Jurányiban bemutatott Hajtűkanyar Autósiskola azonban inkább tanmesének jó, valódi drámának kicsit kevés lett.
Átadták a Kortárs Magyar Dráma díját.
A miniszterelnök azt mondta, ahhoz, hogy talpra álljon Európa gazdasága, sürgősen létre kell hozni egy európai tőkepiacot. Csak azt nem tette hozzá, hogy éppen ő az, aki hátráltatja és támadja az ahhoz szükséges egységet és nemzetek feletti pénzügyi rendszert.
Egy éve robbant ki a kegyelmi botrány, azóta a fülkeforradalmat felfalja egyik kedves gyermeke, és az állampárt tehetetlen. Próbálja visszaszerezni a kezdeményezést, de mindhiába, miközben újabb és újabb hibákat követ el. Vélemény.
Miközben Donald Trump a béke Nobel-díjra hajt, Elon Musk pedig Európa gyarmatosításával van elfoglalva, a tech oligarchák épp államcsínyt hajtanak végre. Válogatásunk a világlapok írásaiból.
Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.
Alasdair Gray műve egyszerre gótikus rémregény, szociográfiai mélységű társadalmi szatíra, Glasgow és Skócia kultúrtörténete. Immár magyarul is olvasható.
Január huszonharmadikán országszerte tömegesen evakuáltak diákokat magyar iskolákból bombariadó miatt. Ezt újabb fenyegetések követték, de robbanószert szerencsére sehol sem találtak. De mi történne akkor, ha előadás közben kellene menekülni? Lehet-e fontosabb a rántott hús vagy egy jó Instagram-sztori a testi épségünknél?